Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ / сторінка 5

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В умовах сьогодення переробні підприємства втратили свої усталені взаємовідносини з традиційним партнером – сільським господарством та не налагодили нових стосунків.
Подальший розвиток молокопереробних підприємств та зростання їх прибутку залежить від забезпечення сировиною, на яке впливає чисельність поголів'я корів та їхня продуктивність. У загальному обсязі витрат на виробництво молочної продукції частка сировини складає більше ніж 70 відсотків. Дані, проаналізовані в роботі, показали стійку тенденцію до зниження поголів’я корів та, відповідно, значне скорочення обсягів виробництва молокопереробної галузі. У цілому по Україні в 2004 році порівняно з 1990-м поголів’я корів скоротилося на 46 відсотків, а виробництво молока – на 44,1 відсотки, по Одеській області ці показники відповідно становили 35,2 та 20 відсотків.
Однією з найважливіших причин такої негативної ситуації є ціновий диспаритет, що склався у взаєминах у сфері виробництва та переробки молока. Закупівельні ціни на молоко, як сировину, зростають у декілька разів повільніше ніж гуртові і роздрібні ціни на продукцію його переробки.
Порушення цінової пропорції негативно відбилося на інтересах не тільки виробників молока, але і переробних підприємств, і, у підсумку, призвело як до спаду виробництва молока, так і обсягів його переробки.
Внаслідок нерегульованої цінової політики між підприємствами з переробки молока та аграрними підприємствами, останні відмовляються постачати молоко на переробку промисловим підприємствам та створюють власні переробні ланки, які нездатні задовольнити потреби населення в якісній та різноманітній молочній продукції. Виробничі потужності молокопереробної галузі простоюють, що завдає великої шкоди економічному стану підприємств харчової промисловості. Існує пряма залежність між обсягами сировини, що надходить на переробку та завантаженістю виробничих потужностей.
На переробку з приватного сектора надходить понад 60% молока низької санітарної якості. Не забезпечена система контролю якості молочної сировини. Молокопереробні підприємства змушені знизити вимоги до якості молока, що природно зумовлює скорочення асортименту та зменшення рівня їх прибутку.
На рис. 3 показана динаміка прибутку досліджуваних підприємств. що відбиває загальну ситуацію підприємств галузі.
Рис.3. Динаміка чистого прибутку на ВАТ „Балтський молочноконсервний комбінат дитячого харчування” (БМКК) та ВАТ „Янтар”
Основними причинами збиткової діяльності підприємств виступають: недостатність фінансових ресурсів, відсутність упровадження досягнень науково-технічного прогресу; недостатність сировинних ресурсів; скорочення споживчого попиту, зниження рівня платоспроможності населення; недосконалість законодавчої й нормативно-правової бази; несприятлива кон'юнктура на зовнішньому ринку. Збільшення рівня прибутку не обумовлене стійкими тенденціями зростання постачань сировини на переробку та пов’язане з позитивними змінами у вирішенні зазначених вище проблем.
Проведено стратегічний аналіз виробничого портфелю підприємства, результати якого дозволили розробити рекомендації щодо формування раціональної асортиментної стратегії.
Запропоновано методичний підхід до використання рангового аналізу з метою формування раціональної структури асортименту продукції підприємства, яка полягає в збільшенні обсягів виробництва продукції з|із| високим рівнем рентабельності при значній питомій вазі її випуску в загальному|спільному| обсязі виробництва та у відповідності до попиту споживачів.
Вирішення зазначеного завдання здійснювалося за допомогою методу BCG (Boston Consulting Group), для деталізації якого були розроблені додаткові матриці, зокрема, матриця питомої ваги, що є моделлю оцінювання вкладу кожної групи продукції в динаміку спільного|спільного| обсягу|обсягу| реалізації, та матриця “прибутковість – питома вага”, яка дає можливість|спроможність| показати вплив різних груп продукції на рівень доходу підприємства.
Запропоновані матриці дозволили проаналізувати продуктовий портфель досліджуваних підприємства за період 1996-2003 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок