Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РУМУНСЬКІ ДОСЛІДНИКИ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ І ПОБУТУ НАСЕЛЕННЯ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

РУМУНСЬКІ ДОСЛІДНИКИ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ І ПОБУТУ НАСЕЛЕННЯ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
РУМУНСЬКІ ДОСЛІДНИКИ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ І ПОБУТУ НАСЕЛЕННЯ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
МОЙСЕЙ Антоній Аркадійович
УДК 39 (477.85) (902)
РУМУНСЬКІ ДОСЛІДНИКИ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ І ПОБУТУ НАСЕЛЕННЯ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Спеціальність 07.00.05 – Етнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кожолянко Георгій Костянтинович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач
кафедри етнології, античної та
середньовічної історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, провідний
науковий співробітник
Курочкін Олександр Володимирович,
Інститут мистецтвознавства,
фольклористики та етнології
імені М.Т.Рильського НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Паньків Михайло Ілліч,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
доцент кафедри історіографії
та джерелознавства
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра етнології та краєзнавства
Захист відбудеться 14 березня 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.05 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул.Шевченка, 57, конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий 3 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Я. Райківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незалежний статус України дав потужний поштовх до вивчення походження та розвитку традиційної культури народів, які проживають на її теренах. Цей процес ґрунтується на традиції української історичної науки вивчення етнічних спільнот регіонів, що характеризуються особливостями традиційної культури. Такими регіонами в Україні є Буковина, яка вважається „етноконтактною зоною українсько-молдавського прикордоння”, „фольклорним заповідником”, „ареалом слов’янсько-неслов’янської мовної інтерференції”, що належить до так званих архаїчних зон. Саме у цьому аспекті особливу зацікавленість викликає ще досі не введений у науковий обіг України значний науково-інформативний пласт румуномовної літератури з рукописних фондів, матеріалів музейно-архівних установ України та Румунії. Крім того, проблема ускладнюється тим, що в сучасній етнографічній науці Румунії регіональна специфіка Буковини виражена недостатньо акцентовано і однобоко, що не дозволяє практично охопити дану тематику комплексно. Навіть у роботах сучасних румунських учених М.Фоті, П.Леу, Й.Датку, І.Кіцімії, Н.Ткачук-Албу, Н.Бота, Г.Врабіє, І.Леудата, в яких згадується етнографічна діяльність румунських дослідників другої половини ХІХ – початку ХХ ст., недостатньо висвітлена буковинська специфіка їхніх етнографічних праць. Вивчення даного матеріалу посилить можливості проведення порівняльної характеристики духовної та матеріальної культури румунів і українців Буковини, що, у свою чергу, дасть змогу вийти на більш масштабні дослідження контактів між слов’яно-українською та східнороманською культурами. Актуальність дослідження полягає також у тому, що саме відносини між співіснуючими як у північній, так і південній частині Буковини етнічними групами, гармонізація міжетнічних стосунків, врахування і забезпечення їхніх економічних, культурних та духовних потреб складають ядро проблеми, від вирішення якої значною мірою залежить стабільний демократичний розвиток цього європейського регіону.
Введення в науковий обіг нових знань про дослідження традиційної культури буковинців сприятиме процесу взаєморозуміння і розширення контактів у рамках міждержавної програми „Верхній Прут” (Україна-Молдова-Румунія), що у даному випадку відображає національні інтереси як України, так і Румунії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РУМУНСЬКІ ДОСЛІДНИКИ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ І ПОБУТУ НАСЕЛЕННЯ БУКОВИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок