Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБРЯДОВА ВЕСІЛЬНА ЛЕКСИКА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

ОБРЯДОВА ВЕСІЛЬНА ЛЕКСИКА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Назва:
ОБРЯДОВА ВЕСІЛЬНА ЛЕКСИКА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Для сучасного розвитку слов’янського мовознавства взагалі і україн
ського зокрема актуальним є всебічне комплексне вивчення лексичних гр
уп, якнайтісніше пов’язаних з життям і побутом народу, різноманітними р
еаліями та елементами матеріальної й духовної ку


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
УДК 811.162.1
БОНДАРЧУК Лариса Михайлівна
ОБРЯДОВА ВЕСІЛЬНА ЛЕКСИКА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ
Спеціальність 10.02.03 – слов’янські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі загальнославістичної проблематики та східнослов’янських мов Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук Лукінова Тетяна Борисівна, Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України, провідний науковий співробітник відділу загальнославістичної проблематики та східнослов’янських мов.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук Карпенко Ольга Петрівна, Інститут української мови НАН України, провідний науковий співробітник відділу терміноглогії та ономастики;
кандидат філологічних наук, доцент Романова Неоніла Петрівна, Київський славістичний інститут, доцент кафедри слов’янської філології.
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний університет, кафедра фонетики і граматики слов’янських мов, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “20” травня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 при Інституті української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні та Інституту української мови НАН України (вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано “17” квітня 2003 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук І. А. Самойлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Для сучасного розвитку слов’янського мовознавства взагалі й українського зокрема актуальним є всебічне комплексне вивчення лексичних груп, якнайтісніше пов’язаних з життям і побутом народу, різноманітними реаліями та елементами матеріальної й духовної культури. Такі дослідження, висвітлюючи мовні факти на широкому історичному й етнографічному тлі, у своїй сукупності покликані збагатити науку про людину й суспільство новими матеріалами, розкрити невідомі сторінки історії народу, становлення й еволюцію його духовності.
Для успішного вирішення проблем, пов’язаних зі складною системою взаємозв’язків мови й культури, мови й мислення, особливо важливим є комплексний етнолінгвістичний підхід. Практика наукової роботи останнього часу ставить перед лінгвістами, фольклористами та етнографами схожі або й однакові завдання, вирішення яких не можна обмежувати лише констатацією фактів методологічного й прагматичного паралелізму та виявленням часткових більш чи менш тісних переплетень у тих чи інших суміжних площинах цих наук. На сучасному етапі саме етнолінгвістика здатна об’єднати зусилля вчених різних галузей, допомогти розширити рамки досліджень і поглибити їх комплексність.
Початок етнолінгвістичним дослідженням в українському мовознавстві було закладено О.О. Потебнею. Елементи етнолінгвістичного підходу можна констатувати у Б.Грінченка і П.Чубинського, М.Ф.Сумцова і Д.К.Зеленіна, в російському мовознавстві – у Ф.І.Буслаєва і О.М.Афанасьєва, з польських учених слід назвати насамперед К. Мошинського і О. Брюкнера, їх послідовниками є В. Буджішевська, А. Вежбицька, Г. Таборська.
У 70-80-х роках XX ст. широке розуміння предмета й завдань етнолінгвістики стосовно слов’янських мов і культур сприяло виникненню в Москві етнолінгвістичної школи на чолі з М.І. Толстим. Групою вчених під його керівництвом проводилася робота в галузі фольклористики та етнографії, виявлялися нові сторони взаємозв’язків мови й культури, причому мові як одній з найважливіших форм вираження етнічної культури приділялась особлива увага.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБРЯДОВА ВЕСІЛЬНА ЛЕКСИКА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок