Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛОГАБАРИТНА ВИХОРЕВА ТУРБІНА ЯК ПРИВІД ГІДРОДИНАМІЧНОГО ОЧИСНИКА В’ЯЗКИХ РІДИН

МАЛОГАБАРИТНА ВИХОРЕВА ТУРБІНА ЯК ПРИВІД ГІДРОДИНАМІЧНОГО ОЧИСНИКА В’ЯЗКИХ РІДИН

Назва:
МАЛОГАБАРИТНА ВИХОРЕВА ТУРБІНА ЯК ПРИВІД ГІДРОДИНАМІЧНОГО ОЧИСНИКА В’ЯЗКИХ РІДИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чебан Віктор Григорович
УДК 621.65
МАЛОГАБАРИТНА ВИХОРЕВА ТУРБІНА
ЯК ПРИВІД ГІДРОДИНАМІЧНОГО ОЧИСНИКА
В’ЯЗКИХ РІДИН
Спеціальність 05.05.17 – “Гідравлічні машини та гідропневмоагрегати”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаському гірничо-металургійному інституті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, Заслужений
працівник народної освіти України
Фінкельштейн Зельман Лазарович,
Донбаський гірничо-металургійний інститут,
завідувач кафедрою “Експлуатація гідравлічних
машин і гідропневмоагрегатів”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Лур'є Зіновій Якович,
Національний технічний університет“
Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри гідравлічних машин;
кандидат технічних наук, доцент
Ванєєв Сергій Михайлович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри “Технічної теплофізики”.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться “ 15 ” квітня 2004 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 при Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету (м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розісланий “ 10 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення надійності і довговічності роботи устаткування, яке використовується у різних галузях народного господарства України, прямо залежить від якості застосовуваних у ньому робочих та мастильних рідин. Одним з параметрів, які визначають придатність робочих та мастильних рідин до експлуатації, є якісна та кількісна характеристики присутніх у них механічних та інших домішок. Серед існуючого обладнання, котре забезпечує ці характеристики рідин на достатньому рівні при роботі устаткування, найбільш перспективним є роторний гідродинамічний очисник рідин, в якому для цього використовується безперервне обертання його фільтроелемента, що у свою чергу потребує наявності двигуна. У той же час існує необхідність у створенні автономного очисника, у якому обертання фільтроелемента здійснювалося б рідиною, яка підлягає очищенню. Наприклад, для роботи в умовах вибухо- вогненебезпечних середовищ, стиснутого простору та ін.
Спроби використання для цих цілей об'ємних гідромоторів або традиційних гідротурбін виявилися невдалими з ряду причин: по-перше, через складність конструкцій і значних необхідних пускових моментів; по-друге, через значні габаритні розміри відомих гідродинамічних приводів. Позбавлена цих недоліків вихорева турбіна (ВТ). Тому, з'явилася необхідність у створенні малогабаритного гідравлічного приводу вихоревого типу і в розробці методів розрахунку спільної характеристики очисника і привода, які б забезпечили використання енергії рідини та необхідний рівень її очищення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до наукових програм кафедри “Гірнича енергомеханіка та обладнання” Донбаського гірничо-металургійного інституту (ДГМІ) і “Галузевої науково-дослідної лабораторії мастильних та робочих рідин” при ДГМІ. Наведені у дисертації результати є складовою частиною науково-дослідної роботи (НДР) “Розробка теорії автономного саморегенерованого очищення з використанням гідродинамічних процесів для розподілу двофазних рідин” (номер державної реєстрації 0100U001278), де автор був відповідальним виконавцем.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є обґрунтування можливості використання малогабаритної вихоревої турбіни з бічним розташуванням каналу як привід роторного гідродинамічного очисника в’язких рідин за рахунок розробки відповідних теоретичних основ і методики розрахунку геометричних та гідродинамічних параметрів гідравлічного приводу вихоревого типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАЛОГАБАРИТНА ВИХОРЕВА ТУРБІНА ЯК ПРИВІД ГІДРОДИНАМІЧНОГО ОЧИСНИКА В’ЯЗКИХ РІДИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок