Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТУС НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

СТАТУС НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Назва:
СТАТУС НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
РАДЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК 342.534
СТАТУС НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ:
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного і міжнародного права Національного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор
Ярмиш Олександр Назарович,
Національний університет внутрішніх справ,
ректор
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор
Погорілко Віктор Федорович,
заступник директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
кандидат юридичних наук, доцент
Серьогіна Світлана Григорівна,
завідуюча кафедрою державного будівництва та місцевого самоврядування Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
Провідна установа – | Київський національний економічний університет
Захист відбудеться 30.09. 2005 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1.
Автореферат розісланий 26.08.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горова О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна держава характеризується наявністю низки ознак, які дають змогу ідентифікувати її політичний режим як демократичний або як авторитарний (тоталітарний). Однією з них, поряд з верховенством права, розподілом державної влади на законодавчу, виконавчу та судову, є інститут представницької демократії.
Особливе місце в державному механізмі будь-якої демократичної країни посідають спеціально обрані до вищого представницького органу – депутати. Належне визначення правового становища (статусу) депутата парламенту є необхідною передумовою стабільного функціонування не лише законодавчої, але й інших гілок державної влади.
Чинна нормативно-правова база, що регламентує статус парламентарія в Україні, не в повній мірі відображає сучасне суспільно-політичне становище народного депутата України. Ще більшої актуальності проблема визначення статусу парламентарія набуває в умовах внесення змін до основного закону та перетворення України в парламентсько-президентську республіку, наслідком чого стане значне підвищення ролі як Верховної Ради України загалом, так і конкретного народного депутата України зокрема.
Дисертаційне дослідження спирається на загальнотеоретичні наукові праці, розробки вітчизняних фахівців у галузі теорії конституційного (державного) права та загальної теорії держави і права: М.М. Воронова, Н.Г. Григорук, В.С. Журавського, В.М. Кампо, О.В. Майданника, О.О.Майданник, О.В. Петришина, В.Ф.Погорілка, М.Ф. Селівона, С.Г.Серьогіної, О.Ф. Скакун, Ю.М. Тодики, О.Ф. Фрицького, В.М. Шаповала – та зарубіжних, насамперед, російських (радянських) дослідників, зокрема, С.А. Авак’яна, М.В. Баглая, А.О.Безуглова, М.В. Вітрука, Л.Д. Воєводіна, О.В. Зінов’єва, Н.А. Кудінова, В.В. Лазарєва, О.М.Матвеєвої, Л.О. Нудненко, В.А. Сівова та інших.
Нормативну основу дослідження склали Конституція та закони України, Регламент та постанови Верховної Ради України, акти Кабінету Міністрів України, що стосуються статусу народного депутата або окремих його елементів, а також рішення Конституційного Суду України. Дисертант досить широко використовував законодавство колишнього Радянського Союзу та деяких зарубіжних країн: ФРН, Франції, Росії тощо.
За таких умов виникає необхідність у всебічному й ґрунтовному дослідженні суті й природи парламентського мандата, на якому ґрунтується статус парламентарія, структури та особливостей статусу народного депутата, характеристиці кожної з його складових, специфіки правового становища окремих категорій народних обранців (Голови Верховної Ради та його заступників, голів парламентських комітетів та їхніх заступників, депутатів, обраних за партійними списками, та депутатів, обраних в одномандатних округах), їх взаємозв’язку й розробці на цій основі пропозицій і рекомендацій щодо вдосконалення правового регулювання статусу народного депутата й відносин між ним та іншими елементами державного механізму, а також виборцями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАТУС НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок