Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАХУВАННЯ В КРАЇНАХ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ВИКОРИСТАННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ В УМОВАХ УКРАЇНИ)

СТРАХУВАННЯ В КРАЇНАХ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ВИКОРИСТАННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ В УМОВАХ УКРАЇНИ)

Назва:
СТРАХУВАННЯ В КРАЇНАХ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ВИКОРИСТАННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ В УМОВАХ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ЄВЧЕНКО ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 339.92(048)
СТРАХУВАННЯ В КРАЇНАХ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ
(ВИКОРИСТАННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ В УМОВАХ УКРАЇНИ)
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі міжнародних валютно-фінансових відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Плотніков Олексій Віталійович,
Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України, завідувач відділу
міжнародних валютно-фінансових відносин
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Осадець Семен Степанович, Київський національний економічний університет, професор кафедри фінансів підприємств і страхової справи
кандидат економічних наук, доцент Лутак Микола Дмитрович, Президент Моторного (транспортного) страхового бюро України
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, економічний факультет, кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться “ 3 ” жовтня 2000 р. о 17 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5
Автореферат розісланий “ 1 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Хахлюк А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку світової економіки та міжнародних відносин, процеси ринкової трансформації національної економіки, входження України до системи світових господарських зв’язків зумовлюють необхідність розвитку страхового ринку з урахуванням світового досвіду та національних особливостей.
Міжнародний досвід свідчить, що страхування у ринковій економіці є ефективним способом захисту всіх суб’єктів ринку та кожного окремого власника, важливим чинником стабільності суспільного виробництва, неперервності та безперебійності відтворювального процесу, одним із головних джерел залучення інвестиційного капіталу до національної економіки.
Особливо актуальною є проблема формування та подальшого розвитку страхового ринку для країн із перехідною економікою, зокрема, для України, де відбуваються кардинальні зміни в економічній системі. Процеси ринкової трансформації національної економіки зумовлюють необхідність проведення наукового дослідження міжнародного ринку страхування та розробки шляхів ефективного використання світового досвіду у галузі страхування для подальшого розвитку ринку страхування України, що забезпечить успішне здійснення економічних реформ, стабільний розвиток національної економіки, подальшу інтеграцію у світове господарство.
Дослідження проблеми розвитку страхування охоплює економічні, правові і соціальні аспекти та має вкрай важливе значення як з теоретичної, так і з практичної точок зору.
Створення сприятливих умов для розвитку страхування в Україні потребує проведення глибоких теоретичних досліджень та надання наукових рекомендацій, які можуть стати важливим чинником ефективного функціонування національного страхового ринку. Дослідження механізму використання потужного потенціалу страхування у ринковій економіці дозволить повніше використовувати його в умовах України.
Вагомий внесок у розвиток страхової справи зробили зарубіжні вчені. Питання сутності страхування та його місця в економічній системі проаналізовані в працях таких вчених, як А.Манес, Г.Бадер, А.Банасінський, В.Райхер, Л.Рейтман, С.Єфімов, А.Плешков, В.Шахов, Є.Коломін, К.Турбіна, Л.Корчевська та ін.
Значний внесок у розвиток теорії й практики страхування належить вітчизняним економістам. Серед відомих українських досліджень з даного питання слід відзначити роботи К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРАХУВАННЯ В КРАЇНАХ З РИНКОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ВИКОРИСТАННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ В УМОВАХ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок