Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІСТ, РОЗВИТОК ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ ЧОРНОЇ СМОРОДИНИ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

РІСТ, РОЗВИТОК ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ ЧОРНОЇ СМОРОДИНИ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

Назва:
РІСТ, РОЗВИТОК ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ ЧОРНОЇ СМОРОДИНИ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УМАНСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
КУЧЕР МИКОЛА ФЕДОРОВИЧ
УДК 634.721:631.521
РІСТ, РОЗВИТОК ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ ЧОРНОЇ СМОРОДИНИ
В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
УКРАЇНИ
06.01.07-плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Умань-2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Мліївському інституті садівництва
ім. Л.П.Симиренка УААН
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Марковський Василь Станіславович
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник
лабораторії ягідних та малопоширених культур
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Копилов Володимир Іванович,
Кримський державний аграрний університет,
завідувач кафедри плодівництва
кандидат сільськогосподарських наук
Чмух Анжеліна Йонівна,
Подільська дослідна станція садівництва,
науковий співробітник відділу селекції і сортовивчення
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра садівництва,
Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться <<_19_>> ___червня____2002 р. о <<_1100> годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д74.844.01 в Уманській державній аграрній академії за адресою: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Давиденка, 1, навчальний корпус №2, аудиторія 142.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Уманської державної аграрної академії за адресою: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Давиденка, 3, читальний зал.
Автореферат розісланий <<_16_>>_травня____2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Заморський В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку садівництва України збільшення виробництва садівничої продукції і зокрема ягід, можливе лише за рахунок всебічної інтенсифікації галузі на основі впровадження інтенсивних технологій з використанням високоврожайних, великоплідних, високовітамінних сортів, стійких проти хвороб і до шкідників, з оптимальним співвідношенням компонентів продуктивності та високої технологічності рослин. Аналіз сортового складу ягідних насаджень в Україні переконливо свідчить про те, що нові перспективні сорти української селекції надто повільно поширюються у виробництві. Основною причиною такого стану є недостатня вивченість нових сортів смородини, що обмежує можливість широкого їх впровадження у виробництво.
Новий сортовий фонд смородини вимагає всебічного вивчення у зв’язку зі слабкою адаптацією сортів до особливостей грунтово-кліматичних умов регіону вирощування. Тому поглиблене вивчення біологічних особливостей росту, розвитку і плодоношення їх в умовах Правобережного Лісостепу України має важливе значення у справі вдосконалення сортименту для промислових та аматорських насаджень цієї культури і збільшення обсягів виробництва високовітамінної ягідної продукції в Україні. Виділення сортів-носіїв цінних господарсько-біологічних ознак дозволяє розширити генетичну основу селекційного процесу і сприяє створенню більш досконалих сортів для кожної плодової зони.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-дослідна робота за темою дисертації проводилась у відповідності до завдання тематичного плану Мліївського інституту садівництва ім.Л.П.Симиренка УААН "Створити і вивчити колекцію цінних ознак генофонду смородини за рахунок інтродукції та залучення сортів селекції інституту з метою ефективного використання його в селекційній роботі та практичному садівництві". Номер державної реєстрації 0196U010554.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є виявлення серед досліджуваного нового сортименту смородини швидкоплідних, високопродуктивних, стійких проти хвороб і до шкідників високотехнологічних сортів з високим рівнем адаптації, щоб рекомендувати їх для вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України. Для використання в селекції наші дослідження мають на меті виділити і рекомендувати сорти-носії окремих цінних біологічних та господарських ознак високого рівня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РІСТ, РОЗВИТОК ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ ЧОРНОЇ СМОРОДИНИ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок