Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕЛЯЗІОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ)

ТЕЛЯЗІОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ)

Назва:
ТЕЛЯЗІОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФЕДОРОВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 619:616.995.132Т-084-085(477)
ТЕЛЯЗІОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ
ЛІСОСТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ,
ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ)
16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі паразитології Харківської державної зооветеринарної академії.
Науковий керівник – кандидат ветеринарних наук, доцент
Пономаренко Володимир Якович, Харківська державна зооветеринарна академія, доцент кафедри паразитології.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Дахно Іван Степанович, Полтавська державна аграрна академія, завідувач кафедри паразитології, патанатомії і ветсанекспертизи;
доктор ветеринарних наук Березовський Андрій Володимирович, науково-виробнича фірма „Бровафарма”, Голова товариства.
Провідна установа – Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького Міністерства аграрної політики України, кафедра паразитології та рибництва, м. Львів.
Захист відбудеться ”28” квітня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.14 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий ”24” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Прус М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Скотарство до нинішніх часів залишається провідною галуззю тваринництва у більшості природно-економічних зон України. Від великої рогатої худоби отримується більша частина товарної продукції тваринництва, у тому числі: молоко, м’ясо, сировина для переробної промисловості, а також органічні добрива для землеробства.
Перед аграрним комплексом України, до складу якого входять господарства з різними формами власності і технологією утримання, постає ряд завдань, серед яких важливе місце займають проблеми боротьби з різними хворобами тварин, у тому числі інвазійними.
Найбільш поширеними паразитарними хворобами сільсько-господарських тварин залишаються гельмінтози, зокрема нематодози, збудники яких домінують у паразитоценозах, мають досить широке розповсюдження та спричиняють значні економічні збитки (Nansen P., 1988). Перше місце за кількістю видів займають нематоди (В.П. Шарпило та ін., 1993). До цього класу належать збудники телязіозу, які паразитують у кон’юнктивальних мішках та у вивідних протоках слізних залоз і спричиняють різного ступеня тяжкості ураження очей.
Телязіоз завдає економічних збитків тваринництву за рахунок зниження молочної та м’ясної продуктивності, передчасного вибраковування тварин через повну або часткову втрату зору, витрат на лікування та профілактику захворювання (Г.М. Мурашова, 1960; А.Н. Каденации, 1971; Х.С. Сатубалдин, 1982).
У той же час епізоотологічний стан телязіозної інвазії в умовах України потребує уточнення, тому що з того часу, коли над проблемою телязіозу працював М.Д. Кльосов (1948 –  рр.), в Україні такі дослідження не проводились.
У нових умовах господарювання необхідне удосконалення засобів лікування та профілактики телязіозу з використанням нових форм препаратів для зовнішнього застосування безпосередньо у порожнину очей, а також інсектицидних препаратів для захисту тварин від нападів проміжних хазяїв телязій – мух.
У зв’язку з вищезазначеним, важливим є з’ясування епізоотологічних даних (поширення хвороби, видовий склад збудників телязіозу великої рогатої худоби та їх проміжних хазяїв), пошук нових антгельмінтних препаратів та способів їх використання, удосконалення засобів захисту тварин від мух. Все це дасть змогу підвищити ефективність заходів боротьби з телязіозом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕЛЯЗІОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок