Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧО-ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИМЕТРІЇ ТА АСИМЕТРІЇ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧО-ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИМЕТРІЇ ТА АСИМЕТРІЇ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧО-ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИМЕТРІЇ ТА АСИМЕТРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський національний морський університет
КОБЕЦЬ ВІТАЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 519.865
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
ВИРОБНИЧО-ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ
В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИМЕТРІЇ ТА АСИМЕТРІЇ
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі
та інформаційні технології в економіці
AВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Економічна теорія і кібернетика” Одеського національного морського університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
ХОЛОДЕНКО Анатолій Михайлович,
Одеський національний морський університет,
доцент кафедри “Економічна теорія і кібернетика”.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
ПОСТАН Михайло Якович,
Одеський національний морський університет,
завідувач кафедри “Менеджмент і маркетинг”;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
СОКОЛОВСЬКИЙ Дмитро Борисович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м.Донецьк), старший науковий співробітник відділу проблем моделювання економічних систем.
Захист дисертації відбудеться 19 лютого 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 в Одеському національному морському університеті за адресою: 65029, м.Одеса, вул.Мечникова, 34.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного морського університету за адресою: 65029, м.Одеса, вул.Мечникова, 34.
Автореферат розісланий 14 січня 2008 року
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02,
доктор економічних наук, професор |
Г.С.Махуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі економічного розвитку, що характеризується збільшенням масштабів виробництва, посиленням взаємозв’язків і взаємозалежностей підприємств, певними інтеграційними тенденціями, стає доцільним розглядати діяльність виробничих і транспортних (зокрема, морських) компаній у рамках виробничо-транспортних систем (ВТС) з відповідними матеріальними, фінансовими та інформаційними потоками.
Конкурентоспроможність та прибутковість діяльності учасників ВТС істотно залежать від наявності достовірної інформації щодо виробничих і транспортних витрат та параметрів ринкового попиту. В умовах постіндустріального суспільства, коли інформація стає товаром, інтеграція між учасниками ВТС стає засобом усунення невизначеності інформації щодо витрат учасників інтеграції та ринкового попиту. Точна інформація дозволяє об’єднанню одержувати більший прибуток у порівнянні з сумарним прибутком незалежних учасників. Одним із засобів розкриття інформації неінтегрованим учасником стає всесвітня мережа Інтернет, в якій загальновизнані у світі незалежні аудитори за згодою компанії надають інформацію про її основні показники фінансової звітності.
В умовах нерівномірного розподілу інформації щодо якості продукції між виробниками і споживачами, щодо витрат виробництва та ринкового попиту між учасниками ВТС стає неадекватним припущення про однаковий і повний доступ до інформації всіх учасників системи. Це поклало початок розвитку нової інформаційної парадигми на мікрорівні з наступним переглядом існуючих економіко-математичних моделей, які будувалися на основі припущення про симетричний розподіл інформації. Перші найсуттєвіші зміни при побудові економічних моделей на основі нової парадигми торкнулись галузей промислового виробництва.
Проблема впливу інформаційної асиметрії на ринкову рівновагу вперше ґрунтовно була досліджена вченими-економістами Д.Акерлофом, М.Спенсом і Д.Стігліцем, першими нобелівськими лауреатами з економіки у XXI ст. Наступні дослідження у цій галузі пов’язані з роботами К.Вайвза, Е.Гал-Ор, Р.Гарднера, К.Шапіро.
Питанням діяльності виробничо-транспортних і логістичних систем в умовах інформаційної симетрії велику увагу приділяють Є.В.Крикавський, І.О.Лапкіна, В.С.Лукінський, Г.С.Махуренко, І.В.Морозова, М.Мотта, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧО-ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИМЕТРІЇ ТА АСИМЕТРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок