Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ У ХВОРИХ ІЗ ТРАВМАТИЧНОЮ ХВОРОБОЮ СПИННОГО МОЗКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ

СТАН СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ У ХВОРИХ ІЗ ТРАВМАТИЧНОЮ ХВОРОБОЮ СПИННОГО МОЗКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Назва:
СТАН СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ У ХВОРИХ ІЗ ТРАВМАТИЧНОЮ ХВОРОБОЮ СПИННОГО МОЗКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Кримський Республіканський науково-дослідний інститут фізичних
методів лікування та медичної кліматології ім. І.М. Сєченова
КАДАЛА РОСТИСЛАВ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 616.832-001+616.71-007.234+616-036,82/.86:
615.834:369.223.23/.24
СТАН СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ У ХВОРИХ ІЗ ТРАВМАТИЧНОЮ ХВОРОБОЮ СПИННОГО МОЗКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ
14.01.33 — медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Ялта – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Крімському державному медичному університеті ім. С.І 
Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник : доктор медичних наук, професор, Каладзе Микола
Миколаєвич, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського
МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії з курсом фізіотерапії факультету
післядипломної освіти.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Шмакова Ірина Петрівна. Одеський державний
медичний університет МОЗ України, кафедра загальної практики і медичної
реабілітації;
Доктор медичних наук, Шатров Анатолій Олександрович. Кримський
Республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім.
І.М. Сєченова МОЗ України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
кафедра медичної реабілітації, фізіотерапії та курортології
Захист відбудеться 06.04.2006 р. о ___13-30______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.610.01 при Кримському республіканському науково-дослідному інституті фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М. Сєченова МОЗ України (98603, м. Ялта, вул. Полікуровська, 25).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського республіканського науково-дослідного інституту фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М. Сєченова МОЗ України (98603, м. Ялта, вул. Полікуровська, 25).
Автореферат розісланий 04.03.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент П’янков О.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Урбанізація, завантаженість транспортних магістралей, збільшення злочинів, локальні війни супроводжуються зростанням загального травматизму населення, у тому числі і збільшенням кількості травм хребта.
За даними вітчизняних і зарубіжних авторів (Артамонова В.Т., 2005; Cooper C., 2005; Белова А. Н. 2005), у більшості випадків (до 85травма хребта супроводжується пошкодженням спинного мозку, при цьому наголошується, що 70усіх спінальних травм припадає на грудний і поперековий відділи.
Складний комплекс виникаючих при механічній травмі спинного мозку структурно-функціональних змін центральної і периферичної нервової системи, а також вісцелярні та тканинні порушення (Карепов Г.В., 1995; Климовицкий В.Г., 2005) об'єднують у єдину нозологічну форму — травматичну хворобу спинного мозку (ТХСМ).
Виділяють гострий, ранній і пізній періоди ТХСМ (Картавенко В.И., Бармина А.А., 2005). Клінічна картина пізнього періоду травматичної хвороби грудного та поперекового відділів спинного мозку характеризується стійкими чутливими і руховими розладами нижче рівня травми, порушеннями функцій тазових органів і психоемоційної сфери потерпілого. У пізньому періоді ТХСМ можливо часткове відновлення функцій за рахунок процесів компенсації або заміщення повністю втрачених функцій, стабілізація перебігу травматичної хвороби, а також прогредієнтна течія, що погіршує клінічний прогноз.
Хребетно-спінальна травма залишає глибокий слід у всіх фізіологічних процесах в організмі. Провідними в клініці хребетно-спінальної травми є рухові, чутливі, трофічні та тазові розлади. Одним з клінічних проявів ТХСМ є остеопороз.
Остеопороз (ОП) — найпоширеніше метаболічне захворювання кісткової системи, яке характеризується зниженням кісткової маси в одиниці об'єму та порушенням мікроархітектоніки кісткової тканини, що призводить до підвищення крихкості кісток і збільшення ризику переломів (Беневоленская Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАН СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ У ХВОРИХ ІЗ ТРАВМАТИЧНОЮ ХВОРОБОЮ СПИННОГО МОЗКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок