Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електромагнітне поле хвилеводів з фрактальними властивостями перерізів

Електромагнітне поле хвилеводів з фрактальними властивостями перерізів

Назва:
Електромагнітне поле хвилеводів з фрактальними властивостями перерізів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,96 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Харківський національний університет радіоелектроніки
Місюра Андрій Олексійович
УДК 537.87:621.372.82
Електромагнітне поле хвилеводів
з фрактальними властивостями перерізів
Спеціальність 01.04.03 – Радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики Запорізького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико - математичних наук, професор
Онуфрієнко Володимир Михайлович, декан факультету дистанційної освіти Запорізького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор фізико - математичних наук, професор
Сіренко Юрій Костянтинович, завідувач відділу математичної фізики Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України, м. Харків;
доктор фізико - математичних наук, професор
Нерух Олександр Георгієвич, завідувач кафедри вищої математики Харківського національного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра прикладної електродинаміки.
Захист відбудеться 18 жовтня 2006 року о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.052.03 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр-т Леніна,14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр-т Леніна,14.
Автореферат розісланий 15 вересня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д64.052.03,
д.т.н., професор В.М. Безрук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Розвиток телекомунікацій в Україні (Закон України “Про телекомунікації”) передбачає виконання ряду вимог щодо організації наземних станцій службового зв’язку, важливими елементами яких є антена та антенно-фідерний тракт. Для передачі електромагнітних хвиль НВЧ діапазону по антенно-фідерному тракту використовуються хвилеводи. Їх застосування є безальтернативним і обумовлено повною завадостійкістю, мінімальними втратами, високим значенням пробивної потужності, мінімальним рівнем шуму. Спектр існуючих хвилеводних систем дуже широкий. Особливої уваги заслуговує аналіз штучно структурованих напрямних систем у вигляді діафрагмованих хвилеводів, а також хвилеводів, частково заповнених анізотропними та біанізотропними середовищами. Новими конкретними реалізаціями є кіральне середовище та ?-середовище, які використовуються в сучасній надвисокочастотній техніці у вигляді покриттів із поглинальними, відбивальними та іншими спеціальними властивостями. Поширюється застосування в електродинамічних пристроях фізично реалізованих властивостей аномалій поверхневого ефекту, мікро- та нанотехнологічних комплексних середовищ, а також інших нових неоднорідно розподілених на поверхні штучних матеріалів, що допускають можливість управління електродинамічними параметрами.
Наявність сильно структурованих, шорстких, порізаних неоднорідних контурів та поверхонь вказаних структур суттєво впливає на протікання електромагнітного процесу. Для адекватного опису такого роду сингулярностей та подальшого прогнозування електродинамічних явищ необхідна відповідна математична модель.
Розроблена В.М. Онуфрієнком диферінтегральна модель фрактальних зарядів та струмів, а також впроваджене поняття фрактальної поляризованості та намагніченості дозволили розв’язувати прикладні задачі про розподіл зарядів та струмів поблизу неоднорідних контурів та поверхонь. Сформована елементна база фрактальної електродинаміки є основою для розв’язання задач випромінення, поширення та дифракції електромагнітних хвиль у фрактально структурованих середовищах.
Однак перспективи подальшого розвитку чисельно-аналітичних методів на основі інтегро-диференціального підходу до моделювання меж областей у крайових задачах електродинаміки вимагають детального дослідження розробленої концепції, що базується на математичних моделях, сконструйованих у термінах узагальнених диферінтегральних форм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Електромагнітне поле хвилеводів з фрактальними властивостями перерізів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок