Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Маркетингові технології експорту військово-технічної продукції

Маркетингові технології експорту військово-технічної продукції

Назва:
Маркетингові технології експорту військово-технічної продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
Українська академія зовнішньої торгівлі
Стріха Сергій Георгійович
УДК 339.564:623(477) + 339.138
Маркетингові технології
експорту військово-технічної продукції
Спеціальність 08.06.02.- "Підприємництво, менеджмент та маркетинг"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертація є рукопис
Роботу виконано в Українській академії зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Геєць Валерій Михайлович, директор Інституту проблем прогнозування НАН України
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Сухоруков Аркадій Ісмаілович – Національний інститут проблем міжнародної безпеки РНБО України, завідувач відділу;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Каблов Володимир Олександрович – ДК “Укрспецекспорт”, начальник департаменту кон'юнктури та цін.
Провідна установа:
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Захист відбудеться “11” червня 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 в Українській академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, м. Київ, вул. Чигоріна, 57.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі
Автореферат розісланий “7” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Т.М. Стукач


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для України експорт озброєння, товарів та послуг спеціального і подвійного призначення є одним з важливих напрямів виходу на зовнішні ринки. До того ж, це практично єдиний вид експортної продукції, що залишився і відноситься до високих технологій, прибутки від реалізації якої допоможуть у певній мірі реанімувати не тільки оборонні підприємства, а всю високотехнологічну сферу виробництва зміцнювати національну безпеку і обороноздатність держави. Тому необхідно запровадити певні заходи по недопущенню подальшого занепаду оборонно-промисловий комплекс (ОПК), в тому числі і шляхом стимулювання експортної діяльності. На важливість цієї проблеми неодноразово вказувалося в урядових рішеннях, у виступах відомих фахівців-економістів, політиків. Слід відзначити, що за результатами 2000 р. Україна на світовому ринку військово-технічної продукції (ВТП) посіла восьме місце і є всі підстави вважати, що за умов реалізації відповідної економічної політики вона цих позицій не здасть.
Питанням досліджень щодо можливостей ОПК України по експорту озброєнь та військової техніки присвячені роботи Белова О., Бегми В., Боднарчука Р., Борохвостова В., Власюка О., Горбуліна В., Каблова В., Малєва В., Онищенка В., Ольшевського В., Проскуркіна С., Следзя С., Стичішина П., Шеховцова В.
Разом з тим стан досліджень у сфері науково-методичного забезпечення динамічного розвитку експорту та міжнародного військово-технічного співробітництва (ВТС) не дозволяє стверджувати, що вітчизняні спецекспортери в належній мірі забезпечені науково обгрунтованими методиками, втілення яких би сприяло підвищенню ефективності експорту в сучасних умовах формування і розвитку світових ринків озброєнь і військової техніки.
Поза увагою дослідників залишилися важливі питання визначення якісних змін у сфері менеджменту та маркетингу, які відбуваються на зовнішніх ринках ВТП, в інтеграційних процесах, які стали визначальними для виробництва ВТП та їх просування на ринки. Є потреба у новому, програмно-цільовому підході до планування та управління маркетинговою діяльністю вітчизняних спецекспортерів. Необхідно чітко визначитися зі структурою, змістом та пріоритетами маркетингових дій вітчизняних товаровиробників на зовнішніх ринках, і, що важливо, розробити науково-методичне обгрунтування організаційно-управлінських форм маркетингової діяльності спецекспортерів в контексті реорганізації існуючої системи державного регулювання експорту ВТП, змісту та форм міжнародного військово-технічного співробітництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Маркетингові технології експорту військово-технічної продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок