Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСПІРАТОРНІ ПОРУШЕННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА У ХВОРИХ З ПОРТАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ НА ФОНІ ЦИРОЗУ ПЕЧІНКИ

РЕСПІРАТОРНІ ПОРУШЕННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА У ХВОРИХ З ПОРТАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ НА ФОНІ ЦИРОЗУ ПЕЧІНКИ

Назва:
РЕСПІРАТОРНІ ПОРУШЕННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА У ХВОРИХ З ПОРТАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ НА ФОНІ ЦИРОЗУ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П.Л.ШУПИКА
АВДЄЄВ ВАДИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 616.12 – 008.331.1: 616.36 – 004: 616.211 – 008.4 – 084
РЕСПІРАТОРНІ ПОРУШЕННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА
У ХВОРИХ З ПОРТАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ
НА ФОНІ ЦИРОЗУ ПЕЧІНКИ
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі госпітальної хірургії Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Русин Василь Іванович,
Ужгородський національний університет Міністерства науки і освіти України, завідувач кафедри госпітальної хірургії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Зубков Віктор Іванович,
Українська військово-медична академія, професор кафедри анестезіології та реаніматології
доктор медичних наук
Шейман Борис Семенович,
головний токсиколог МОЗ України, завідуючий відділенням токсикології дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”
Провідна установа
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” травня 2006 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул..Дорогожицька,9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м. Київ,
вул. Дорогожицька,9).
Автореферат розісланий “ 19 квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Т.Г.Романенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останній час спостерігається ріст захворюваності на цироз печінки, висока смертність та інвалідизація хворих працездатного віку. Цироз печінки призводить до портальної гіпертензії, характерними ознаками якої є порушення спланхнічного та системного кровообігу, печінкова недостатність, вторинний гіперспленізм, набряково-асцитичний синдром, хронічна портосистемна енцефалопатія.
Через певний проміжок часу, який є індивідуальним для кожного хворого, поліорганність захворювання проявляється гепатопульмональним та серцево-судинним синдромами, особливо на фоні асцитичного синдрому, ускладненого синдромом підвищеного тиску в черевній порожнині.
Внаслідок збільшення кількості ускладнених форм захворювання, цироз печінки займає четверте місце серед причин смерті осіб віком від 40 років
(L.F.Rikkers, 1994). Після виникнення ускладнень тривалість життя хворих значно скорочується і становить в середньому 19 місяців (А. Вlei, 1994; F. Nevens, 1995). Наприклад, при появі асциту прогноз захворювання відповідає прогнозу злоякісних новоутворень. Без оперативного лікування половина хворих вмирає протягом 1-го року і лише 17% відсотків живе протягом 2-х років.
Найчастіше при цирозі печінки зустрічається гіпоксемія, що було названо “гепатопульмональним синдромом”. Патологія печінки іноді асоціюється з підвищенням легеневої судинної резистентності (PVR – pulmonary vascular resistance), що закінчується легеневою гіпертензією. Це було названо “портолегеневою гіпертензією”. Загальною детермінантою для гепатопульмонального синдрому і портолегеневої гіпертензії є портальна гіпертензія і портосистемне шунтування, де основною причиною портальної гіпертензії є цироз печінки.
Гепатопульмональний синдром – причина гіпоксемії у хворих внаслідок аномального розширення судин, котре закінчується надмірною перфузією для певного стану вентиляції. Це ускладнення характеризується анатомічним шунтуванням і порушенням співвідношення “дифузії – перфузії” (White M.N. et al 1998).
Таким чином, аномальне розширення легеневих судин грає центральну роль у гепатопульмональному синдромі, тоді як вазоконстрикція і облітерація судин – головні особливості портолегеневої гіпертензії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕСПІРАТОРНІ ПОРУШЕННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА У ХВОРИХ З ПОРТАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ НА ФОНІ ЦИРОЗУ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок