Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЗА В.ДРОЗДА: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ

ПРОЗА В.ДРОЗДА: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ

Назва:
ПРОЗА В.ДРОЗДА: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,59 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СІЧКАР ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 821.161.2Д – 31.09
ПРОЗА В.ДРОЗДА: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури Запорізького національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
КОСТЕЦЬКА ЛЮБОВ ОЛЕКСАНДРІВНА,
Запорізький національний університет,
кафедра української літератури, доцент.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
академік АН ВШ України
ГУМЕННИЙ МИКОЛА ХОМИЧ,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри української та зарубіжної літератур;
кандидат філологічних наук, доцент
БОЯРСЬКА ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА,
Інститут журналістики Київського національного
університету ім.Т.Г.Шевченка,
кафедра історії журналістики, доцент.
Захист відбудеться “ 1 ” квітня 2008 року о 10 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 при Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27; зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Херсонського державного університету (73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27).
Автореферат розіслано “ 28 ” лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Стеценко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасному українському літературознавстві відчутною є тенденція до концептуального осмислення літератури “шістдесятників”, у першу чергу поетики їх творів та, зокрема, – психологізму як одного з її складників. Усім, хто цікавиться творчістю письменників-“шістдесятників”, відомо про ті складні умови, в яких доводилось писати талановитим особистостям, які не бажали “наступати на горло пісні”. До когорти письменників-“шістдесятників” належав і В.Дрозд, ім’я якого, проте, не часто ставлять поряд з іменами М.Вінграновського, І.Драча, Л.Костенко, І.Світличного, В.Стуса та ін. Це зумовлено, як зазначав письменник у романі “Пришестя”, “внутрішньою, вродженою неконтактністю з масою”, яка тримала його “осторонь політичної боротьби у роки мітингових стихій”. Висловлювання письменника подібного змісту знаходимо і в інших творах, зокрема, у “Музеї живого письменника...”: “Я справді був тоді і є тепер – поза політичною боротьбою. Моя єдина політика – мої книги”. І хоч В.Дроздові неодноразово дорікали колеги-члени Спілки письменників (зокрема І.Драч, як свідчить зазначена повість-шоу), його позиція залишалася незмінною – працювати шалено, запекло, так, як він це умів найкраще, – пером на папері.
Доробок письменника В.Дрозда – величезний масив творів, різноманітних за жанром і стилем, за ідейно-тематичними особливостями. Спільним, що єднає увесь пласт прозової спадщини письменника, є майже суцільна її автобіографічність. Саме з автобіографічними мотивами часто пов'язаний психологізм прози письменника, що, зокрема, виявляється в авторських рефлексивних роздумах.
Творчий доробок В.Дрозда свого часу розглядали М.Жулинський, О.Колодій, Н.Колощук, П.Майдаченко, В.Сулима, В.Соболь, Н.Фенько, Л.Яшина та інші. Теми, заявленої у назві дисертації, торкались Ю.Бадзьо, М.Жулинський, П.Майдаченко, але спеціального дослідження, яке б подавало ґрунтовний аналіз психологізму прози В.Дрозда, ще немає. Це певною мірою зумовлено тим, що письменник до останніх днів не переставав писати і друкуватись, тому після його смерті залишились ще не досліджені твори, які навіть не вийшли окремими виданнями, існуючи лише на сторінках періодики. Крім того, дослідження психологізму в українському літературознавстві є надзвичайно актуальним, оскільки психологія творчості залишається важливою проблемою літературознавчої науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОЗА В.ДРОЗДА: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок