Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНОДНА ОБРОБКА ОЛОВ'ЯНИХ ПОКРИТТІВ В ЛУЖНИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ

АНОДНА ОБРОБКА ОЛОВ'ЯНИХ ПОКРИТТІВ В ЛУЖНИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ

Назва:
АНОДНА ОБРОБКА ОЛОВ'ЯНИХ ПОКРИТТІВ В ЛУЖНИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
Бєляновська Олена Анатоліївна
УДК 541. 135. 62
АНОДНА ОБРОБКА ОЛОВ'ЯНИХ ПОКРИТТІВ В ЛУЖНИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ
05.17.03. Технічна електрохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор хімічних наук; професор Данилов Фелікс Йосипович, завідувач кафедрою фізичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор, Сахненко Микола Дмитрович, професор кафедри технічної електрохімії Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, м. Харків.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Нагiрний Вiктор Михайлович, старший науковий співробітник ДПII “Енер1”
Провідна установа: Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, відділ фізико-хімичних методів зміцнення матеріалів, м. Львів.
Захист відбудеться: “17” січня 2003 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.078.01. в Українському державному хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8).
С дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8).
Автореферат розісланий “12” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. х. н. І. Д. Пініелле


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Традиційним способом фінішної обробки олов'яних покриттів є хроматування, яке сприяє підвищенню корозійної стійкості виробів, а також поліпшує адгезію лаків і фарб. Висока токсичність і агресивність електролітів хроматування викликає необхідність розробки подібних за ефективністю, але екологічно більш безпечних методів формування конверсійних покриттів.
Альтернативою хроматним покриттям можуть служити плівки, що утворюються на олові при анодуванні у розчинах гідроксидів лужних металів. Практична реалізація технологій анодної обробки передбачає знання алгоритмів управління процесами утворення пасивних шарів на олові. Однак анодна поведінка системи Sn| OH- вивчена недостатньо. Так, незважаючи на накопичений значний фактичний матеріал, немає єдиної думки відносно механізму утворення сполук Sn(II) і Sn(IV). Моделі анодних реакцій в системі Sn| OH-, що пропонувалися раніше, пояснюють явища, які спостерігаються у вузькому діапазоні потенціалів, але не інтерпретують весь комплекс виявлених ефектів. Захисна здатність анодних конверсійних покриттів практично не вивчена, не встановлене співвідношення властивостей плівок і умов їх отримання. У зв'язку з цим доцільне продовження систематичного дослідження анодної поведінки олова в лужних електролітах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках держбюджетних тем Міністерства освіти і науки України № 31971090 “Дослідження впливу селективної адсорбції ПАР на кінетику і механізм електродних процесів при електроосадженні нових металевих і оксидних матеріалів з прогнозованими корозійно-каталітичними властивостями” (1997 – 1999 рр., номер держреєстрації 0197U008769) і № 31001190 “Розвиток теорії адсорбційних і електрохімічних явищ з участю поверхнево-активних речовин в багатофазних системах” (2000 – 2002 рр., номер держреєстрації 0100U001379).
Мета роботи – розробити наукові основи нової екологічно безпечної технології нанесення анодних конверсійних покриттів на олово в лужних безхроматних електролітах. Для досягнення цієї мети в даній роботі були поставлені наступні задачі:
-
вивчити кінетику процесів, що протікають на анодно поляризованому олов'яному електроді в широкому діапазоні потенціалів;
-
встановити залежність захисних властивостей плівок, що утворюються при анодуванні, від режиму формування і складу електроліту;
-
розробити кількісний метод визначення корозійної стійкості конверсійних покриттів на олові в агресивних середовищах;
-
встановити оптимальний склад безхроматного електроліту і режим швидкісної фінішної обробки лудженої жерсті, що дозволяє виключити застосування сполук Cr(VI) в промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНОДНА ОБРОБКА ОЛОВ'ЯНИХ ПОКРИТТІВ В ЛУЖНИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок