Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТЕСТАНТСЬКИХ КОНФЕСІЙ У РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ (20-30-І РР. XX СТ.)

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТЕСТАНТСЬКИХ КОНФЕСІЙ У РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ (20-30-І РР. XX СТ.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТЕСТАНТСЬКИХ КОНФЕСІЙ У РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ (20-30-І РР. XX СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,97 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СІТАРЧУК Роман Анатолійович
УДК 284 (477): 322
ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТЕСТАНТСЬКИХ КОНФЕСІЙ У РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ (20-30-І РР. XX СТ.)
09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка
Науковий керівник:доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, заслужений працівник освіти України
ПАЩЕНКО Володимир Олександрович,
ректор Полтавського державного
педагогічного університету імені В.Г.Короленка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПАНЧЕНКО Петро Пантелеймонович,
завідувач відділу сучасної історії України
Інституту історії НАН України
кандидат історичних наук, доцент
ІГНАТУША Олександр Миколайович,
докторант Запорізького державного університету
Провідна установа: Київський Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова (кафедра історії України)
Захист відбудеться "16" листопада 2001 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди Національної Академії Наук України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська,4)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди Національної Академії Наук України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська,4)
Автореферат розісланий "13" жовтня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Бучма О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сьогодні в Україні протестантизм є одним з найбільш зростаючих напрямів християнства. Пояснення процесів, які відбуваються в ньому, а також більш-менш достовірне прогнозування тенденцій його розвитку, неможливе без чіткого знання історії існування цього релігійного феномену в нашій державі. З огляду на трагізм і катастрофічність наслідків реалізації політики державного атеїзму, що неухильно здійснювалася в Радянській Україні, необхідним є вивчення та критичне переосмислення її негативного досвіду з метою запобігання його рецидивам на нинішньому та прийдешньому етапах розвитку держави.
У сучасній Україні відбувається активізація й актуалізація діяльності, модернізація віровчення протестантських церков, але основа цих процесів закладалася ще у 20-30-і рр. ст. Тому щоб простежити закономірності становлення протестантських організацій сьогодні, потрібно звернутися до їх минулого, погляди якого трансформувалися в сучасні ідеї. У руслі зазначеного важлива роль належить вивченню відносин держави і протестантських конфесій у перші роки радянської влади (20-30-і рр.), оскільки цей період був значною мірою вирішальним для подальшого визначення місця останніх у радянському суспільстві.
Актуальності даному дослідженню надає й безпосереднє епістемологічне завдання: визначення змісту структури та складових діяльності протестантських конфесій, інтерпретація зв'язків між її різними сферами, системне висвітлення політики держави щодо протестантизму.
Будівництво незалежної демократичної України, досягнення реальної свободи віросповідань спричинили активізацію вивчення державно-церковних відносин вітчизняною історіографією, сприяли новому історичному осмисленню релігійної політики. Однак питання особливостей і характеру діяльності протестантських церков та політики влади щодо них у міжвоєнний період практично є недослідженим.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в руслі держбюджетної науково-дослідної теми № U001531 із питань релігійних процесів в Україні, яка виконується в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка. Дана робота є також складовою частиною наукових розробок з історії релігії в Україні Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОТЕСТАНТСЬКИХ КОНФЕСІЙ У РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ЇЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ (20-30-І РР. XX СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок