Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТАЦІЙНО-КОМПЕНСАТОРНІ ПРОЦЕСИ В ОРГАНІЗМІ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПІД ВПЛИВОМ НАДЛИШКУ НІТРАТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВИЩОЇ НЕРВОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (за даними артеріо-венозної різниці)

АДАПТАЦІЙНО-КОМПЕНСАТОРНІ ПРОЦЕСИ В ОРГАНІЗМІ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПІД ВПЛИВОМ НАДЛИШКУ НІТРАТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВИЩОЇ НЕРВОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (за даними артеріо-венозної різниці)

Назва:
АДАПТАЦІЙНО-КОМПЕНСАТОРНІ ПРОЦЕСИ В ОРГАНІЗМІ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПІД ВПЛИВОМ НАДЛИШКУ НІТРАТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВИЩОЇ НЕРВОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (за даними артеріо-венозної різниці)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Малюк Микола Олексійович
УДК 619:616.092.18:577.12:636.2:546.175
АДАПТАЦІЙНО-КОМПЕНСАТОРНІ ПРОЦЕСИ В ОРГАНІЗМІ
ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПІД ВПЛИВОМ НАДЛИШКУ
НІТРАТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВИЩОЇ НЕРВОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
(за даними артеріо-венозної різниці)
16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету
Міністрів України
Науковий керівник -
доктор ветеринарних наук, професор, член- кореспондент УААН, Заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Йосипович Мазуркевич, Українська академія аграрних наук, академік–секретар відділення ветеринарної медицини
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Борисевич Борис Володимирович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри патологічної анатомії
кандидат ветеринарних наук, доцент Тарасевич Вадим Леонідович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології
Провідна установа
Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С. З. Гжицького, кафедра патологічної фізіології, Міністерства аграрної політики України,
м. Львів.
Захист відбудеться “17”грудня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ–41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, ауд. № 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ–41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус № 4, к. 41.
Автореферат розісланий “14” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою властивістю організму, яка забезпечує життєдіяльність, є характер його реакцій як цілісної системи на вплив факторів зовнішнього середовища. Оскільки єдність усіх систем організму і зв’язок їх з довкіллям відбувається через нервову систему, є очевидним, що найважливіша роль в цьому зв’язку належить типам вищої нервової діяльності, які впливають на діяльність організму в нормі та патології.
У дослідженнях співробітників кафедри фармакології та токсикології, нормальної та патологічної фізіології Національного аграрного університету, а також інших дослідників вивчався вплив нітратів та продуктів їх редукції як на цілісний організм тварин, так і на окремі органи та системи (печінку, травний канал, нирки та молочну залозу тощо).
Проте, незважаючи на численні публікації з цієї надзвичайно актуальної проблеми, адаптаційно-компенсаторні реакції, які виникають у процесі розвитку нітратного токсикозу в тварин з різним типом вищої нервової діяльності (ВНД), у доступній нам літературі не висвітлені.
На нашу думку, комплексний підхід у вивченні морфологічних, токсикологічних і біохімічних показників артеріальної та венозної крові в нормі та під час нітратного навантаження у тварин з врахуванням їх типу ВНД набагато глибше розкриває механізми адаптаційно-компенсаторних процесів, які виникають на етапах перебігу токсикозу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з науковою держбюджетною тематикою ”Дослідити участь окремих органів і систем організму тварин у формуванні адаптаційно – компенсаторних реакцій під впливом чинників довкілля”, № держреєстрації 01001 U 003521.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи було вивчити особливості обмінних процесів у великої рогатої худоби (телиць) під впливом нітратного стресу в умовах виробництва залежно від типу вищої нервової діяльності.
Задачі досліджень:
1. Встановити типи вищої нервової діяльності у тварин та сформувати дослідні групи.
2. Змоделювати гостре отруєння нітратами на тваринах з різним типом ВНД.
3. Визначити вміст нітратів і нітритів, деяких показників білкового та вуглеводного обміну, вільних сульфгідрильних груп, вільних радикалів, а також зміни активності окремих ферментів у крові аорти (А) і яремної вени (ЯВ) телиць з різним типом ВНД у нормі і під час експериментального гострого нітратного токсикозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АДАПТАЦІЙНО-КОМПЕНСАТОРНІ ПРОЦЕСИ В ОРГАНІЗМІ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПІД ВПЛИВОМ НАДЛИШКУ НІТРАТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВИЩОЇ НЕРВОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (за даними артеріо-венозної різниці)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок