Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОКСИКОЛОГІЧНА ТА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФУРАДАНУ

ТОКСИКОЛОГІЧНА ТА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФУРАДАНУ

Назва:
ТОКСИКОЛОГІЧНА ТА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФУРАДАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”
ПАЩУК Юлія Григорівна
УДК 619:615.9:636.9:614.7:632.95
ТОКСИКОЛОГІЧНА ТА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНА
ХАРАКТЕРИСТИКА ФУРАДАНУ
16.00.04 – ветеринарна фармакологія та токсикологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”.
Науковий керівник – | доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН
Малинін Олег Олексійович,
ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”,
заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: | доктор ветеринарних наук,
професор, академік УААН
Хмельницький Григорій Олександрович,
Національний аграрний університет,
директор НДІ здоров’я тварин;
доктор ветеринарних наук, професор
Гуфрій Дмитро Федорович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З. Ґжицького, завідувач кафедри фармакології та токсикології.
Провідна установа – | Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, лабораторія фармакології і токсикології,
Міністерство аграрної політики України, м. Львів.
Захист відбудеться “_18_” жовтня 2006 р. о 900 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “ 1 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор _________________________Бабкін А.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах поширеного використання пестицидів у сільському господарстві неможливо виключити їх негативний вплив на здоров’я тварин. Широке застосування цих сполук може спричиняти кількісні та якісні зміни біотопу й біоценозу аграрної екосистеми, зокрема порушення взаємозв’язку тварин і навколишнього середовища (Проданчук Н.Г., Кокшарева Н.В., ; Козак М., 2005; Хмельницький Г.О., Якубчак О.М., ).
Використання токсикантів без дотримання встановлених правил може призвести до генетичних порушень: аномалій розвитку; зниження репродуктивної здатності, продуктивності тварин та загальної резистентності організму (Проданчук Н.Г., Подрушняк А.Е., Антонович Е.А., ; Гуфрій Д.Ф., Гунчак В.М., Коцюмбас І.Я., ). Накопичення пестицидів може відбуватися в продуктах харчування, кормах, об’єктах навколишнього середовища (ґрунті, воді, повітрі) (Чибураев В.И., ; Потапов А.И., ; ., ), а також у органах і тканинах тварин (Шепельська Н.Р., ).
Карбаматні пестициди, до яких належить фурадан (діюча речовина – карбофуран), широко використовують у рослинництві через їх високу ефективність, помірну персистенцію в навколишньому середовищі та відносно невисоку здатність до кумуляції в організмі ссавців (Шепельська Н.Р., , Малинин О.А., Хмельницкий Г.А., Куцан А.Т., ).
Останніми роками в Україні почастішали випадки отруєння тварин фураданом (Новожицька Ю.М., ). Проте контроль стосовно вмісту залишкових кількостей цього пестициду в об’єктах тваринного походження та діагностика можливих отруєнь тварин не можуть бути повністю забезпечені через низку хиб методу його визначення в умовах відповідних лабораторій.
Залишаються невивченими питання персистенції досліджуваного пестициду в навколишньому середовищі, зокрема й на рослинах, насіння яких обробляють протруйниками із зазначеною вище діючою речовиною.
За даними літератури (Gupta R.C., ; Малинин О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТОКСИКОЛОГІЧНА ТА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФУРАДАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок