Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЯ ЕПІДИГМАТИЧНИХ ВІДНОШЕНЬ ПОЛІСЕМІЧНИХ ФЛОРОНАЗВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ У ЛЕКСИЦІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

ТИПОЛОГІЯ ЕПІДИГМАТИЧНИХ ВІДНОШЕНЬ ПОЛІСЕМІЧНИХ ФЛОРОНАЗВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ У ЛЕКСИЦІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Назва:
ТИПОЛОГІЯ ЕПІДИГМАТИЧНИХ ВІДНОШЕНЬ ПОЛІСЕМІЧНИХ ФЛОРОНАЗВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ У ЛЕКСИЦІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Пітель Віра Мирославівна
УДК 811. 161. 2’ 373. 611
ТИПОЛОГІЯ ЕПІДИГМАТИЧНИХ ВІДНОШЕНЬ
ПОЛІСЕМІЧНИХ ФЛОРОНАЗВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ У ЛЕКСИЦІ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Спеціальність: 10.02.01 - українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Ґрещук Василь Васильович,
Прикарпатський національний університет ім.В.Стефаника, завідувач кафедри української мови
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор Струганець Любов Василівна,
Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка, завідувач кафедри методики викладання української мови і культури мовлення–
кандидат філологічних наук, доцент Білоус Марія Прокопівна,
Львівський національний університет ім.І.Франка, доцент кафедри української мови
Провідна установа – Київський національний університет ім.Т.Шевченка, кафедра сучасної української мови, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 28 жовтня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.20.051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Прикарпатському національному університеті ім.В.Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського націнального університету ім.В.Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
Автореферат розіслано 26 вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Н.Я.Тишківська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Сучасний етап розвитку лінгвістики характеризується посиленою увагою до проблем семантики. Не є винятком і дериватологія, яка на сьогодні має значний досвід опрацювання ряду проблем, пов’язаних із словотвірною семантикою. Наприклад, розробка теорії словотвірного значення, опис словотвірної системи за словотвірними типами, розрядами, категоріями та класами, дослідження семантичної структури словотвірного гнізда або окремих словотвірних ланцюжків шляхом компонентного аналізу твірних і похідних слів, виявлення дериваційного потенціалу різних класів твірних одиниць, вивчення ролі словотворення у формуванні мовної картини світу взагалі й національних картин світу зокрема тощо (І.І.Ковалик, В.В. Ґрещук, М.І.Голянич, Н.Я.Тишківська, Л.І.Коржик, М.Д.Голєв, Т.В.Новикова та ін. ). Вагомими є і здобутки вчених в аналізі семантичної основи процесів внутрішньослівної деривації (О.О.Тараненко, Ю.Д.Апресян, І.А.Самойлова, О.Д.Огуй, М.В.Никитин, Л.А.Кудрявцева та ін.).
Зміна акцентів у дериватологічних студіях у бік дослідження значень дериваційних одиниць і категорій, розробка проблематики, пов’язаної з семантичною сферою у словотворі – усе це є важливою передумовою формування окремого напрямку науки про утворення слів – семантичної дериватології.11 Ґрещук В.В. Семантична дериватологія: передумови формування і перспективи // Вісник Прикарпатського університету. Філологія, Вип.V. – Івано-Франківськ: Плай, 1997. – С. 83 – 86.
Актуальність теми дослідження. У зв’язку із посиленою увагою сучасної лінгвістики до змістового боку мовних знаків актуальною є проблема так званих епідигматичних або асоціативно-дериваційних зв’язків у лексиці, зокрема вивчення їх семантичного аспекту.
Як і будь-яка інша система, лексика базується на певних відношеннях. Якщо наявність парадигматичних і синтагматичних зв’язків у ній є традиційно визнаною, то питання про існування епідигматичних відношень – мало досліджене й дискусійне.
Незважаючи на те, що думку про функціонування в системі лексики епідигматичних зв’язків, окрім Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ ЕПІДИГМАТИЧНИХ ВІДНОШЕНЬ ПОЛІСЕМІЧНИХ ФЛОРОНАЗВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ У ЛЕКСИЦІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок