Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ НАВІГАЦІЙНО – ЦИФРОВОЇ ФОТОГРАММЕТРІЇ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ КІНЕМАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

МЕТОДИ НАВІГАЦІЙНО – ЦИФРОВОЇ ФОТОГРАММЕТРІЇ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ КІНЕМАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
МЕТОДИ НАВІГАЦІЙНО – ЦИФРОВОЇ ФОТОГРАММЕТРІЇ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ КІНЕМАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,99 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Глотов Володимир Миколайович
УДК 528.72/73
МЕТОДИ НАВІГАЦІЙНО – ЦИФРОВОЇ ФОТОГРАММЕТРІЇ
ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ КІНЕМАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Спеціальність 05.24.02 – Фотограмметрія та картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті „Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: завідувач кафедри фотограмметрії та геоінформатики Інституту геодезії НУ “ Львівська політехніка” доктор технічних наук, професор Дорожинський О.Л.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Войтенко Степан Петрович, завідувач кафедри інженерної геодезії Київського національного університету будівництва і архітектури, м. Київ.
доктор технічних наук, професор Мельник Володимир Миколайович, завідувач кафедри геодезії, землевпорядкування і кадастру Волинського державного університету ім. Лесі Українки, м. Луцьк.
доктор географічних наук, професор Сосса Ростислав Іванович, Директор ДНВП “Картографія”, м. Київ.
Провідна установа: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист дисертації відбудеться 16 березня 2007 року о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 при Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. С. Бандери 12, ауд. 518 II навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 12 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савчук С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останнє десятиліття у фотограмметричному виробництві відбулися докорінні зміни. Замість фотографічних камер прийшли цифрові системи в аерофотозніманні та у наземному фототеодолітному зніманні. Застосування високоточних GPS-приймачів дало змогу визначати лінійні елементи орієнтування камер у польоті з необхідною точністю. Камеральне опрацювання знімків на універсальних та аналітичних приладах замінено на цифрові фотограмметричні станції (ЦФС). Оскільки ЦФС базуються на комп’ютерному забезпеченні, це суттєво зменшило собівартість приладів, а відтак здешевило технологію виготовлення планів та карт.
У той же час залишається нерозв’язаним ціла низка проблем, і в першу чергу це оптимальне опрацювання знімків, отриманих при використанні GPS, для дослідження кінематичних процесів.
Отже, актуальною є проблема розробки теоретичних засад методів, які би з відповідною точністю дозволили визначати координати точок знімання при комплексному використанні GPS та знімальної камери в рухомому режимі (знімання з надводного носія, автомобіля тощо).
У наземному фототеодолітному зніманні процес впровадження цифрового знімання, особливо неметричних камер, поки що триває, оскільки в Україні цифрових фототеодолітних комплектів ще немає та не повністю розроблені технологічні схеми фотограмметричного опрацювання зображень.
Таким чином, постала проблема розробити та дослідити цифровий фототеодолітний комплект на базі неметричної цифрової камери та широко розповсюджених геодезичних приладів (орієнтирних пристроїв: теодолітів та електронних тахеометрів). Це дало б можливість подальшого його застосування у кінематичній фотограмметрії для розв’язування різноманітних народногосподарських задач.
Ще одним з актуальних питань є дослідження Антарктичного узбережжя, і в першу чергу складання великомасштабних плавнів та карт цього земного регіону. Це створить можливість скласти основу для створення геоінформаційних систем, що в свою чергу відкриває можливість структурно вивчати шостий континент як віддзеркалення екологічного стану на всій планеті. А дослідження динаміки льодовиків, як острівних, так і материкових, дає змогу отримати цінну інформацію для прогнозування змін клімату, і знов таки не тільки у цьому районі, а як доведено, на всій земній кулі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: МЕТОДИ НАВІГАЦІЙНО – ЦИФРОВОЇ ФОТОГРАММЕТРІЇ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ КІНЕМАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок