Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зміни фетоплацентарного комплексу при дискоординації пологової діяльності та її корекція

Зміни фетоплацентарного комплексу при дискоординації пологової діяльності та її корекція

Назва:
Зміни фетоплацентарного комплексу при дискоординації пологової діяльності та її корекція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Горшкова Злата Анатоліївна
УДК 618.514.2:618.29618.36
Зміни фетоплацентарного комплексу при дискоординації пологової діяльності та її корекція
14.01.01 - акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Паращук Юрій Степанович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №2.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Дашкевич Валентина Євдокимівна, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, м. Київ, завідувач акушерського вiддiлення екстрагенiтальноi патологiп вагiтних;
докто доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки України Щербакова Валентина Василівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології № 1.
Захист дисертації відбудеться „23” березня 2006 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.600.01. при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий „22” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В. Лазуренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема ДКПД залишається однією з суперечливих та нерозв'язаних у сучасному акушерстві. Інтенсифікація та зміни умов життя в техногенному суспільстві (стресогенність навколишнього середовища, токсичні екзогенні та мікробні фактори, які пов'язані з несприятливою екологічною обстановкою, тощо) зумовили збільшення частоти (35,5%) та зміни причин виникнення аномалій пологової діяльності, яка здатна ініціювати низку тяжких ускладнень (Є.А. Чернуха, 1990; В.К. Чайка та співавт., 1993; В.В. Абрамченко, 1996; І.В. Дуда та співавт., 1997; Б.М. Венцківський та співавт., 1999; К. Нісвандер, 1999; В.М. Запорожан, 2000; В.В. Щербакова та співавт., 2003, Л.Є. Туманова та співавт., 2004). Своєчасність лікарської допомоги на ранній стадії розвитку ДКПД є основним резервом для зниження частоти оперативного втручання, кровотеч з розвитком ДВС-синдрому, гіпоксії плода, материнської та перинатальної смертності (Л.Ф. Рибалова, 1998; Венцківський та співавт., 1999; О.В. Грищенко та співавт., 2000; В.Є. Дашкевич та співавт., 2005).
Багато аспектів проблеми ДКПД далекі від вирішення. Недостатньо розкрито взаємозв’язок між центральною та вегетативною нервовою системами та ефекторним органом, проблему визначення ролі і місця гормонів та інших біологічно активних речовин в розвитку ДКПД, вплив його на стан плода, біометричні показники, геодинаміка у фетоплацентарному комплексі.
У таких випадках препаратами першого ряду є спазмолітичні засоби, які виявляють безпосередній та опосередкований вплив на тонус матки. Відомо, що під впливом спазмолітичних препаратів відбуваються достовірні зміни фізіологічних та біохімічних показників, які характеризують розслаблення гладкої мускулатури матки. До них відносяться: збільшення мембранного потенціалу, зниження споживання кисню гладкими м'язами та вмісту в них АТФ, підвищення концентрації АДФ та АМФ кислот, а також циклічного 3, 5 АМФ. При цьому нормалізуючий вплив на тонус матки сприяє збереженню реципрокності функційних відносин між дном та нижнім сегментом матки, що у пологах призводить до більш швидкого відкриття маткового зіва і нормального завершення родового акту (Б.М. Венцківський, 1978; Є.А. Чернуха, 1990; В.В. Абрамченко, 1996; І.С. Сидорова, 2000).
Поряд з цим, незважаючи на значний арсенал сучасних засобів корекції ДКПД (спазмолітики, токолітики та інш.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Зміни фетоплацентарного комплексу при дискоординації пологової діяльності та її корекція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок