Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М. П. Балліна (1829–1904)

Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М. П. Балліна (1829–1904)

Назва:
Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М. П. Балліна (1829–1904)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського
 
Ковальчук Володимир Миколайович
УДК 929;02(477)Баллін
Бібліотечна, книговидавнича
та культурно-просвітницька діяльність
М. П. Балліна (1829–1904)
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті бібліотекознавства
Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
Науковий керівник: академік НАН України
Онищенко Олексій Семенович
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського
Генеральний директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Непомнящий Андрій Анатолійович
Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського
професор кафедри історії України та допо- міжних історичних дисциплін
кандидат історичних наук
Зубкова Наталія Михайлівна
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського
завідувачка відділу джерелознавства Інституту рукопису
Провідна установа: Харківська державна академія культури, кафедра бібліотекознавства.
Захист відбудеться “22” грудня 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий “22” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук А. О. Чекмарьов


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Історико-книгознавчі, бібліографічні та бібліотекознавчі дослідження діяльності видатних осіб, які ввійшли в історію української науки та культури ХІХ – початку ХХ ст., є надзвичайно важливою, але малодослідженою ланкою історичного бібліотекознавства.
М.П. Баллін (1829–1904) – ініціатор і представник кооперативного руху в Російській імперії, засновник першого в Україні Харківського споживчого кооперативного товариства (1869) та Харківського товариства грамотності, книготорговець, літератор, поборник відкриття народних шкіл. Гуманіст, просвітник, видавець альманахів, вісників, часописів, засновник збірника “Кооперативная библиотека”, послідовник утопічного соціалізму Фур’є, М.П. Баллін висвітлив свої ідеї у низці власних праць, публікуючи статті як окремо, так і в складі різних видань, присвячених розвитку кооперативного руху в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Власне М.П. Балліну належить важлива роль й у справі створення та популяризації громадських бібліотек.
Засновані ним видавництва, опубліковані книжки, зокрема “Первая памятная книжка русских потребительных обществ”, видана в 1870 р., та відкриті бібліотеки отримали чинне місце в історії України.
Дослідження життєвого, творчого, громадського шляху М.П. Балліна є не лише окремим науковим завданням історичного бібліотекознавства, а й часткою історії просвітницького руху на теренах України у складні часи соціально-економічних перетворень упродовж другої половини ХІХ – початку ХХ ст. У його діяльності отримали відображення численні наукові зв’язки з видатними особистостями України, що є цінною джерельною базою для розгляду комплексних питань з історії бібліотек, видавництв, книготорговельної діяльності в галузі просвітництва та кооперативного руху.
Дослідження внеску окремих осіб у загальні процеси розвитку науки та культури сприяють індивідуалізації історичного процесу та висвітленню ролі особистості в контексті епохи.
Стан дослідження теми. Вивчення історії та змісту книжково-рукописної спадщини М.П. Балліна, визначення її значення для розвитку історичного бібліотекознавства та видавничої діяльності вповні, комплексно не здійснювалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М. П. Балліна (1829–1904)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок