Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЕКОЛОГІЧНІ особливості високоефективного ВИКОРИСТАННЯ ОСУШУВАНИХ торфових грунтів полісся і лісостепу

АГРОЕКОЛОГІЧНІ особливості високоефективного ВИКОРИСТАННЯ ОСУШУВАНИХ торфових грунтів полісся і лісостепу

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНІ особливості високоефективного ВИКОРИСТАННЯ ОСУШУВАНИХ торфових грунтів полісся і лісостепу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
РИЖУК Сергій Миколайович
УДК:631.0.266:631.615
АГРОЕКОЛОГІЧНІ особливості високоефективного ВИКОРИСТАННЯ ОСУШУВАНИХ торфових грунтів
полісся і лісостепу
Спеціальність: 06.01.01 – загальне землеробство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Дослідження, що лягли в основу дисертаційної роботи виконано в лабораторії землеробства на осушуваних землях Інституту землеробства УААН протягом 1993-1995 та 1998-2000 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор
СЛЮСАР Іван Тимофійович,
завідувач лабораторії землеробства на
осушуваних землях
Інституту землеробства УААН
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук
СМАГЛІЙ Олександр Федосійович,
завідувач кафедри агроекології
державної агроекологічної академії України;
кандидат сільськогосподарських наук
старший науковий співробітник
ВОРОНА Леонід Іванович,
завідувач лабораторії землеробства і рослинництва Інституту сільського господарства Полісся УААН
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра землеробства, м.Київ.
Захист відбудеться “21 “ березня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою просимо надсилати на адресу: Україна, 08162, смт.Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розіслано “20 “ лютого 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук |
Кравченко Л.О. | ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Болота мають велике природоохоронне значення. Вони являють собою унікальні природні комплекси, є акумуляторами сонячної енергії та численних цінних органічних речовин, а також невід'ємними елементами ландшафтів.
Тривалий час людина вбачала в торфі, головним чином, паливо, і лише в останньому столітті другого тисячоліття торфові болота прилучено до сільськогосподарського і лісового виробництва. Подальше ведення землеробства на осушуваних грунтах гумідної зони України передбачає створення на них міцної кормової бази для тваринництва, що водночас забезпечує ефективне використання меліорованих земель та запобігає негативним екологічним наслідкам, які так чи інакше спричиняються сільськогосподарською діяльністю.
Основою сучасних наукових розробок стосовно використання органогенних грунтів є раціональне витрачання органічної маси торфу з одночасним ефективним використанням потенціальної родючості грунтів. А це можливо тоді, коли виявлені закономірності трансформації торфовищ спричинені сільськогосподарським виробництвом, будуть науково обґрунтовано скеровуватися в потрібному напрямку.
Актуальність теми. Багатьма дослідниками гумідної зони виявлено певні закономірності трансформації торфовищ під дією сільськогосподарського виробництва. Проте з огляду на тривале (понад 50 років) використання цих грунтів, зміну форм власності на землю та екологічний стан в Україні, більшість раніше розроблених рекомендацій з використання осушуваних грунтів потребує значних уточнень. Тому й виникла нагальна потреба у вивченні комплексу агроекологічних та агрохімічних досліджень трансформації органогенних грунтів при їх сільськогосподарському використанні з урахуванням енергозбереження та екологічної збалансованості агроландшафтів у басейнах малих річок гумідної зони України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дослідження пов'язані з дисертаційною роботою є складовою частиною тематики лабораторії землеробства на осушених землях Інституту землеробства УААН і виконані у відповідності з науково-технічною програмою (НТП) Української академії аграрних наук на 1991-1995 рр. “Продовольство-95” проекту “Родючість грунтів”, № держреєстрації UA01001676P, та з НТП “Ресурсозберігаюче водовикористання в АПК” на 1996-2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНІ особливості високоефективного ВИКОРИСТАННЯ ОСУШУВАНИХ торфових грунтів полісся і лісостепу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок