Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНе РЕГУЛЮВАННЯ експортного потенціалу харчової промисловості

ДЕРЖАВНе РЕГУЛЮВАННЯ експортного потенціалу харчової промисловості

Назва:
ДЕРЖАВНе РЕГУЛЮВАННЯ експортного потенціалу харчової промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань
європейської інтеграції України
Кириченко Ольга Миколаївна
УДК 664.003
ДЕРЖАВНе РЕГУЛЮВАННЯ експортного потенціалу
харчової промисловості
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Чепурнов Іван Aндрійович
доктор економічних наук Мостенська Тетяна Леонідівна,
Національний університет харчових технологій, доцент кафедри менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук Слюсар Василь Данилович ,
Інститут економіки Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник відділу економічних відносин АПК
кандидат економічних наук Гетманцева Надія Данилівна,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, завідувач сектором відділу проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки
Провідна організація: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ регіональних проблем розвитку і розміщення харчової та переробної промисловості, м.Київ.
Захист відбудеться “ 12 ” грудня 2002р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по присудженню наукового ступеня доктора економічних наук при Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м.Київ – 103, бульвар Дружби народів, 28, 5 поверх, малий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (м.Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, перший поверх).
Автореферат розісланий “ 11 ” листопада 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук Рудченко О.Ю.


Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Активна зовнішньоекономічна діяльність виступає одним з основних факторів ринкової трансформації економіки, підвищення її ефективності і конкурентоспроможності. Розвиток експортного потенціалу, збільшення його обсягів та формування збалансованої товарної структури відносяться до ключових пріоритетних напрямів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Проблеми експортного потенціалу не є новими. Вони виникали на різних етапах економічного розвитку багатьох країн світу. Особливо актуалізувався цей процес в країнах з перехідною економікою, де реалізація власної зовнішньоекономічної політики набула найважливішої умови економічного і політичного самовизначення держави та входження її у світову господарську систему на правах рівноправного партнерства. Останнім часом активним мотиваційним фактором розвитку експортного потенціалу висту-пають процеси глобалізації національної економіки, що охопили майже всі країни світу.
Для України розвиток експортного потенціалу, окрім указаних причин, визначається також особливостями перехідного етапу, коли в умовах тривалого спаду промислового виробництва і скорочення попиту на внутрішньому ринку експорт відіграє роль стримуючого фактору, запобігаючи кризовому розвитку подій. Традиційно вагоме місце в експорті товарів з України займали галузі АПК і, зокрема, харчової промисловості. У 2000 р. вони забезпечили відповідно 9,5 і 2,8 % товарної структури експорту, але нещодавно (1995 р.) їх частка дорівнювала 14,7 і 8,5 %, що свідчить про втрачені експортні можливості.
Необхідність пошуку внутрішніх джерел та шляхів активізації зовнішньоекономічної діяльності за рахунок збільшення експортного потенціалу галузей АПК і, перш за все, харчової промисловості вимагає проведення наукових досліджень, пов’язаних з подальшим розвитком теоретичних основ регулювання експортного потенціалу, оцінкою національних умов і факторів щодо використання експортних можливостей галузі та розробкою заходів підвищення її експортної орієнтації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНе РЕГУЛЮВАННЯ експортного потенціалу харчової промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок