Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЛОРА І РОСЛИННІСТЬ ГЕРАКЛЕЙСЬКОГО ПІВОСТРОВА

ФЛОРА І РОСЛИННІСТЬ ГЕРАКЛЕЙСЬКОГО ПІВОСТРОВА

Назва:
ФЛОРА І РОСЛИННІСТЬ ГЕРАКЛЕЙСЬКОГО ПІВОСТРОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД – НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
БОНДАРЕВА ЛІЛІЯ ВІКТОРІВНА
удк 581.9(282.247.34)
ФЛОРА І РОСЛИННІСТЬ ГЕРАКЛЕЙСЬКОГО ПІВОСТРОВА
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі Української академії аграрних наук
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор
Корженевський Владислав Вячеславович
Ялтинський університет менеджменту,
професор кафедри екології
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Бойко Михайло Феодосійович, Херсонський державний університет, професор кафедри ботаніки
кандидат біологічних наук, доцент
Вахрушева Людмила Павлівна, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, доцент кафедри ботаніки
Захист відбудеться “16” квітня 2008 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 в Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі УААН за адресою: 98648, Україна, АР Крим, м. Ялта, смт. Нікіта, НБС–ННЦ.
Тел./факс: (0654) 33-65-50
Е-mail:
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру за адресою: 98648, Україна, АР Крим, м. Ялта, смт. Нікіта, НБС–ННЦ.
Автореферат розіслано “5” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Садогурський С.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення складу і структури флори і рослинності Гераклейського півострова (ГП) є одним з пунктів програми інвентаризації рослинного покриву Криму. Зазначена програма важлива для всебічної оцінки флористичного і фітоценотичного багатства півострова, визначення його місця в загальноєвропейській геоботанічній системі і для розробки науково-обгрунтованих заходів охорони. На цей час в Криму, в одному з Європейських центрів біологічного різноманіття (Выработка приоритетов…, 1999), тільки заповідники залишаються добре вивченими територіальними об'єктами (Дидух и др., 1997). При цьому навіть наявні дані вимагають уточнення і перевірки, оскільки останнім часом у Криму гостро стоїть проблема генетичної ерозії (Дидух, Ена, 1999).
Севастопольський регіон, порівняно з іншими територіями Криму, є найменш вивченим як у флористичному, так і в геоботанічному аспекті (Ена и др., 1997). Безпосередньо рослинному покриву ГП присвячені лише роботи кінця XIX – початку XX століть (Cosson, 1856; Lespinasse, 1881; Талиев, 1902); інші публікації містять розрізнені, фрагментарні флористичні і геоботанічні відомості (Траншель, 1903; Вульф, 1927-1969; Косых, Голубев, 1983; Калиниченко, 2003 та ін.).
Особливістю ГП є поєднання селітебних, сільськогосподарських зон і малопорушених природних ландшафтних комплексів, які збереглися, але були малодоступними для дослідження через нещодавній особливий військовий статус. Досконального вивчення і аналізу в повному обсязі складу і структури, а також встановлення созологічного значення спонтанної флори і природної рослинності всього ГП раніше не проводилось, що, враховуючи прогресуючі процеси деградації і знищення рослинного покриву території, визначає актуальність і аргументує вибір об'єкту дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках планової науково-дослідної роботи відділу флори, рослинності і заповідної справи Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру (НБС-ННЦ) за темами: "Вивчити структуру й динаміку рослинного покриву для оптимізації ландшафтів Криму" (№ держреєстрації 0197U004313), "Збереження різноманіття, пошук та ефективне використання біологічних ресурсів у природних і антропогенних ландшафтах на півдні України" (№ держреєстрації 0101U007189) і за індивідуальним планом аспірантської підготовки.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – оцінити сучасний стан флори і рослинності ГП для розробки науково-обгрунтованих рекомендацій з питань їх збереження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФЛОРА І РОСЛИННІСТЬ ГЕРАКЛЕЙСЬКОГО ПІВОСТРОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок