Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> система контролю за процесом відстоювання

система контролю за процесом відстоювання

Назва:
система контролю за процесом відстоювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,23 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Державний університет "Львівська політехніка"
Коноваленко Ігор Володимирович
УДК 621.3.08+681.2
система контролю за процесом відстоювання
05.11.13. "Прилади і методи контролю та визначення складу речовин"
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільському державному технічному університеті ім.І.Пулюя Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Буняк Андронік Мусійович,
Тернопільський державний технічний університет ім.І.Пулюя, декан факультету заочного навчання
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Сопрунюк Петро Маркіянович, зав. відділом Фізико-механічного інституту ім.Г.В.Карпенка НАН України,
кандидат техніних наук, доцент Витвицька Лідія Андріївна, доцент кафедри „Прилади та методи контролю якості та сертифікації продукції” Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу .
Провідна установа: Вінницький державний технічний університет Міністерства освіти України, кафедра „Метрологія та промислова автоматика”, м.Вінниця
Захист відбудеться 29 червня 2000р. о 1400 год
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.04
у Державному університеті "Львівська політехніка"
в ауд. 51 Х учбового корпусу
(79013, Львів-13, вул.С.Бандери, 12)
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 79013, Львів-13, вул.С.Бандери, 12, Державний університет “Львівська політехніка”, вченому секретарю ради Д35.052.04.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного університету "Львівська політехніка"
(290646, Львів-13, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий 27 травня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Вашкурак Ю.З


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджуваної задачі. Актуальність проведення досліджень за темою дисертаційної роботи визначається необхідністю здійснення ефективного контролю за головними параметрами процесу відстоювання, який має важливе значення у багатьох технологічних процесах харчової, хімічної, переробної промисловостей та при очистці стічних вод. При цьому одним із найважливіших параметрів, по якому оцiнюють якiсть очистки, є мутнiсть (або обернена до неї величина- оптична прозорість) напiвпродуктiв. Проте цей параметр не враховує динамiчнi особливостi процесу відстоювання, тому неможливо прогнозувати кiнетику процесу i тим бiльше його оптимiзувати.
Неможливість проведення ефективного контролю не дає повної та своєчасної оцiнки кондицiювання, що в свою чергу впливає на вибір оптимальних режимів роботи станцій очистки, фільтрації та дозування реагентів; порушення режимiв техпроцесу, i як наслiдок, збiльшення кiлькостi реагента, неповного кондицiювання напiвпродукту, що понижує якiсть кiнцевого продукту; значнi перевитрати паливно-енергетичних ресурсiв; фiнансовi перевитрати, якi пiдвищують собiвартiсть продукцiї та в ринкових умовах роблять її не конкурентноздатною.
Описана проблема досліджується в наукових та навчальних закладах Міністерства освіти України. Дисертаційна робота проводилась в рамках теми “Система еколого-медичного моніторингу довкілля”, що фінансується Міністерством освіти України (реєстраційний код 0197U004549, внутрішній номер Тернопільського державного технічного університету- ДІ72-97), дослідження за якою проводяться в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя з 1.01.1997р.
Загальний стан проблеми. В результаті аналізу робіт по даній тематиці встановлено, що існуючі пристрої та системи контролю за процесом відстоювання основані на використанні таких параметрів про стан рідини (електропровідність, прозорість, густина), які не дають можливості прогнозувати хід цього процесу, ефективно використовувати існуюче обладнання та оптимізувати технологічний процес. Вони, як правило, працюють за жорсткими алгоритмами, мають обмежені можливості щодо обробки результатів та розширення їх функцій.
Крім цього, при здійсненні контролю за допомогою таких систем на процес виміру контрольованого параметру суттєвий вплив здійснює забруднення стінок дослідної посудини, що вносить значні методичні похибки та викликає необхідність додаткових часових та енергетичних витрат на очищення стінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: система контролю за процесом відстоювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок