Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЙНО-ТЕОРЕТИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ В КОНТЕКСТІ ЛІБЕРАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗАХІДНОГО СУСПІЛЬСТВА

ІДЕЙНО-ТЕОРЕТИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ В КОНТЕКСТІ ЛІБЕРАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗАХІДНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ІДЕЙНО-ТЕОРЕТИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ В КОНТЕКСТІ ЛІБЕРАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗАХІДНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ
ГОЛОПЕРОВ Вадим Віталійович
УДК 94(4-15):329.14.001.73”199/20”(043.3)
ІДЕЙНО-ТЕОРЕТИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ
ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ
В КОНТЕКСТІ ЛІБЕРАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
ЗАХІДНОГО СУСПІЛЬСТВА
23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Миколаїв – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті
імені Іллі Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Гребеннік Геннадій Петрович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, доцент кафедри
історії і світової політики.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Головченко Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
Інститут міжнародних відносин, професор
кафедри країнознавства;
доктор історичних наук, професор
Соколов В’ячеслав Миколайович,
Одеський державний економічний університет,
професор кафедри політології.
Захист відбудеться 18 квітня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 38.053.01 у Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили за адресою: 54003, м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили (54003, м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10).
Автореферат розісланий 18 березня 2008 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради В.Л. Гавеля
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Якщо намагатися визначити найважливіші, з точки зору формування сучасної західної суспільно-політичної системи ідейно-політичні течії, безумовно, слід назвати лібералізм, консерватизм і соціалізм. Існуюча зараз на Заході суспільно-політична система є результатом їх симбіозу, але не результатом перемоги ідеалів та установок якоїсь однієї альтернативи. Але зазначимо: в певний період розвитку суспільства роль одної ідеології може ставати пріоритетною. При цьому, роль соціалізму є особливою. В ньому акумулювалась багатовікова мрія людства про суспільний ідеал – суспільство збудоване на фундаменті свободи, справедливості, солідарності. Треба визнати, що європейські соціал-демократи багато зробили для досягнення цих ідеалів. І якщо на початку ХХI ст. в Україні існує один з різновидів “дикого” лібералізму, консерватизм, то з втіленням ідей демократичного соціалізму дійсно існують деякі проблеми. Європейський досвід дійсно дуже потрібен українцям. Соціальна держава і держава загального добробуту досить залишаються стратегічними цілями для українського суспільства.
Актуальність теми також обумовлена перехідним періодом української політичної системи, яка знаходиться у стані становлення парламентсько-президентської республіки. У цій ситуації розбудова та нормальне функціонування партійної системи в Україні не може здійснюватися без участі лівоцентристських партій. Політичний центризм, політична стабільність у поєднанні з такими критеріями політичної діяльності, як свобода, справедливість, солідарність, це те, чого бракує молодій українській державі. Треба звернути увагу і на інше. Європейський вибір України потребує адекватного знання про європейські політичні моделі. Тому велике значення в українському контексті має аналіз діяльності політичної сили, яка безумовно вдало поєднує власні цілі та завдання з цілями і завданнями усього суспільства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження проведено в межах планового комплексного наукового проекту “Україна у світовому політичному процесі: історичний досвід, проблеми, пошуки” (номер держреєстрації 0101U008292), яка розробляється кафедрою історії та світової політики Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
Мета і завдання дослідження. Основна гіпотеза, яка висунута і обґрунтована у дисертації: у західноєвропейській соціал-демократії з самого по-чатку існувала, а потім отримала розвиток стійка тенденція до лібералізації теорії і практики соціал-демократичного політичного руху, вона була поглиблена завдяки перемозі ревізіоністської традиції, але її коріння знаходяться у традиції західного суспільства до лібералізації і розширення свободи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІДЕЙНО-ТЕОРЕТИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ В КОНТЕКСТІ ЛІБЕРАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗАХІДНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок