Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ РСР ЯК ЧЛЕНА ООН (40-і – ПОЧАТОК 60-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)

ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ РСР ЯК ЧЛЕНА ООН (40-і – ПОЧАТОК 60-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ РСР ЯК ЧЛЕНА ООН (40-і – ПОЧАТОК 60-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,29 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК 340. 15 (477)+341.123.02
ШКУРАТЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
ПРАВОВІ ЗАСАДИ
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
УКРАЇНСЬКОЇ РСР ЯК ЧЛЕНА ООН
(40-і – ПОЧАТОК 60-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії держави та права Київського національного університету внутрішніх справ
Науковий керівник–
доктор історичних наук, професор, Заслужений працівник
народної освіти України
Павленко Микола Ілліч, Київський національний університет внутрішніх справ, завідувач кафедри загальноправових дисциплін
Офіційні опоненти:–
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України
Ярмиш Олександр Назарович, Державний науково-дослідний інститут МВС України, начальник;
кандидат юридичних наук, доцент
Кудін Сергій Володимирович, Академія праці і соціальних відносин Федерації професійних спілок України, завідувач кафедри теорії та історії держави і права.
Провідна установа
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра теорії та історії держави і права
Захист відбудеться “23” лютого 2007 р. о 16 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.007.04 в Київському національному університеті внутрішніхсправ (03680, м. Київ, пл. Солом’янська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ (03680, м. Київ, пл. Солом’янська, 1)
Автореферат розісланий “15” січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відродження української державності у 1991 р. знаменувало незаперечний факт торжества історичної справедливості. Поступово Україна відновлює свої історично зумовлені позиції у світовому співтоваристві. На геополітичній карті Європи постала незалежна держава Україна, а такі ознаки, як суверенність, конституціоналізм, набувають статус атрибутів її діяльності на міжнародній арені як суб’єкта міжнародного права.
Ідея державного суверенітету належить до однієї з загальнолюдських цінностей. Акт проголошення незалежності увінчав тисячолітню традицію українського державотворення з урахуванням права на самовизначення, передбаченого Статутом Організації Об’єднаних Націй та іншими міжнародно-правовими документами.
Простежуючи стан і перспективи державницьких домагань українства, слід зауважити, що вони залежали не тільки від внутрішніх, але й від зовнішніх чинників. Так було в ХХ ст., коли ключовим зовнішнім чинником, який об’єктивно сприяв утвердженню української державності, стало членство України в ООН. Специфіка ситуації полягала в тому, що УРСР не була класичною суверенною державою, оскільки де-юре не була визнана іншими державами, не мала повноважних представництв в інших країнах, тобто не вела самостійної зовнішньої політики. Але завдяки діяльності в ООН підвищувався її авторитет і міжнародний вплив, відбувався процес накопичення власного досвіду міжнародного спілкування. Міжнародне визнання УРСР як фундатора ООН та потенціал, накопичений за роки діяльності в цій організації, доказово спростовують спроби віднести Україну до другорядних держав, у яких відсутній достатній досвід та традиції зв’язків на міждержавному рівні.
Україна як суб’єкт міжнародного права та міжнародних відносин, беручи участь у роботі ООН зі сприяння міжнародному співробітництву в розв’язанні важливих проблем політичного, соціального та економічного характеру, загальної поваги прав і свобод людини, повністю змогла скористатися результатами свого внеску в міжнародно-правові стандарти лише через 45 років після вступу. У липні 1990 р. Верховна Рада УРСР, відображаючи волю українського народу, проголосила Україну суверенною державою. Сьогодні Україна, відповідно до розділу Х Декларації про державний суверенітет, виступає рівноправним учасником міжнародного спілкування, визнає перевагу загальнолюдських цінностей над класовими, беручи участь у загальноєвропейському та субрегіональному співробітництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ РСР ЯК ЧЛЕНА ООН (40-і – ПОЧАТОК 60-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок