Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ДЕТЕРМІНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ДЕТЕРМІНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ДЕТЕРМІНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Вінницький національний технічний університет
Кацив Самоїл Шулімович
УДК 519.876.5:621.311
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ДЕТЕРМІНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
01.05.02 – “Математичне моделювання та обчислювальні методи”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Мокін Борис Іванович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електромеханічних систем
автоматизації
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Квєтний Роман Наумович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри автоматики та інформаційно-
вимірювальної техніки
кандидат технічних наук, доцент
Нагул Володимир Іванович
Південно-Західна електроенергетична система,
відособлена структурна одиниця Державного
підприємства Національна енергетична компанія
“Укренерго”, м. Вінниця
начальник виробничо-технічної служби
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут інформаційної
інфраструктури Державного комітету зв’язку та
інформатизації і НАН України, м. Львів,
відділ інформаційних технологій
Захист відбудеться 16.06.2004 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий 7.05.2004 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Захарченко С. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період становлення ринкових відносин в Україні в умовах спаду виробництва та енергетичної кризи, обумовленої дефіцитом енергоресурсів, хронічними неплатежами за електроенергію і позаобліковим її споживанням, однією із першочергових задач є забезпечення безперервного поточного контролю електроспоживання на рівні диспетчерських служб підприємств електромереж.
Успішне вирішення задачі поточного диспетчерського контролю електроспоживання є необхідною умовою проведення діючої політики енергозбереження, раціонального керування електроспоживанням, контролю за виконанням графіків обмежень електроспоживання, тощо. Розв’язання цієї задачі дозволить виявити вузли мережі з позаобліковим електроспоживанням, що забезпечить успішну боротьбу з комерційними втратами електроенергії.
Традиційний шлях розв’язання вищеперерахованих задач потребує оснащення телеметричними джерелами інформації переважної більшості трансформаторних підстанцій електромережі. Це означає, що на кожній із цих підстанцій кожне приєднання 110-35-10-6 кВ повинно бути обладнано сенсорами телесигналізації, напруги і потужності, кожна підстанція повинна мати апаратуру прийому, обробки та передачі телеметричної інформації, а також надійний канал зв'язку з оперативно-диспетчерською службою підприємства електромереж.
Однак сьогодні у вітчизняних мережах телевимірюваннями охоплена незначна частина підстанцій, тому реалізація апаратного шляху досягнення повного диспетчерського контролю за електроспоживанням вимагатиме багатьох років роботи і значних додаткових капіталовкладень.
В існуючих оперативно-інформаційних комплексах (ОІК), як альтернативу відсутнім телевимірам, часто використовують введені оператором параметри електроспоживання, що базуються на попередніх статистичних даних. Але, зважаючи на те, що принципово неможливо підібрати вручну параметри режиму так, щоб вони в кожний момент часу були сумісні за законами Кірхгофа з параметрами, що безперервно змінюються, отриманими в результаті телевимірів, приходимо до висновку, що застосування ручних введень параметрів електроспоживання не може бути повноцінною альтернативою відсутнім телевимірам.
Очевидно, що найбільш доцільною альтернативою відсутнім телевимірам є відтворення параметрів електроспоживання в усіх вузлах мережі, у яких відсутні телевиміри, у темпі процесів, що протікають у цих вузлах, за допомогою математичних моделей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ДЕТЕРМІНІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок