Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ УРБАНІЗАЦІЇ НА МОРФОЛОГІЧНИЙ СТАТУС ПОТОМСТВА ДРУГОГО ПОКОЛІННЯ СІЛЬСЬКИХ МІГРАНТІВ

ВПЛИВ УРБАНІЗАЦІЇ НА МОРФОЛОГІЧНИЙ СТАТУС ПОТОМСТВА ДРУГОГО ПОКОЛІННЯ СІЛЬСЬКИХ МІГРАНТІВ

Назва:
ВПЛИВ УРБАНІЗАЦІЇ НА МОРФОЛОГІЧНИЙ СТАТУС ПОТОМСТВА ДРУГОГО ПОКОЛІННЯ СІЛЬСЬКИХ МІГРАНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА Державна МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. І. Я. Горбачевського
МАРЧИК Валентина Іванівна
УДК 611.0-572.5.-314.7-911.375.2
ВПЛИВ УРБАНІЗАЦІЇ НА МОРФОЛОГІЧНИЙ СТАТУС ПОТОМСТВА ДРУГОГО ПОКОЛІННЯ СІЛЬСЬКИХ МІГРАНТІВ
14.03.01 — нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Тернопіль — 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному уінверситеті.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Афонін Анатолій Петрович,
Криворізький державний педагогічний університет, професор кафедри зоології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шапаренко Павло Пилипович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри нормальної анатомії;
кандидат биологічних наук, доцент Довгань Олена Миколаївна, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського, доцент кафедри фізичного виховання і здоров’я.
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, м. Івано-Франківськ
Захист дисертації відбудеться “30” листопада 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України
(46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12.
Автореферат розісланий “25” жовтня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук,
професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Життя сучасної міської людини і її здоров’я значною мірою залежить від багатьох антропогенних чинників. Збіг різних соціально-економічних, генетичних і екологічних умов створюють на індивідуальному та популяційному рівні той фон, на якому розкриваються тимчасові морфометричні зміни (Никитюк Б.О., Корнетов Н.О., 1998; Ямпольська Ю.А., 1996, 1998; Bogin B., Loucky J., 1997). Наприкінці XX століття урбанізація набула глобального характеру з якісно новими і більш інтенсивними видами впливу на людину, до яких у неї відсутні або недостатньо розвинуті адаптаційні механізми, що формувалися в природних умовах протягом еволюції людства.
Прогнозуються екологічні моделі, у яких поріг припустимого урбаністичного впливу може бути пройдений і без додаткового приросту населення і подальшого промислового розвитку (Mathews J.T., 1991). У зв’язку з актуальністю даної теми пріоритет одержують наукові пошуки з проблем антропогенної діяльності. В декларації Європейського регіонального бюро ВООЗ визначено пріоритетні задачі з між-дисциплінарних досліджень, що спрямовані на конструювання благополучних екологічних систем (Гербільський Л.В., 1996).
Ріст і розвиток людини віддзеркалюють процеси, що відбува-ються в суспільстві, тому проведення антропометричних досліджень є найважливим стратегічним напрямком у розвитку морфології (Бобрик І.І., 1995,1995; Eveleth P.B., 1994).
Дані фізичного розвитку дітей можуть і повинні бути одним із головних інформаційних показників системи моніторингу оцінки здоров’я як індивіда, так і популяції в цілому (Матвєєва Н.О., Кузмичев Ю.Г., Кабанець О.Л. та ін., 1997). Поглиблена оцінка здоров’я людини та реалізація її соціального і біологічного функціонування, прогнозування в системі організм-середовище потребує розробки і періодичного перегляду нормативів тілесної будови організму (Литвинов В..Н., Котляров В.С., Дубенец О.Н., 1994; Матвєєва Н.О., Кузмичев Ю.Г., Кабанець О.Л. та ін., 1997; Ямпольська Ю.А., 1996, 1998; Нечитайло Ю.М., 1999, Moro D., Grugni G. Morabito F. et al., 1996).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до планів наукових досліджень в рамках регіональної програми “Діти Дніпропетровщини” (протокол №4 від 07.05.1998 р. засідання вченої ради Дніпро-петровського інституту освіти), що є складовою частиною Національної комплексної програми “Діти України”, затвердженою президентом України наказом №63/96 від 18.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ УРБАНІЗАЦІЇ НА МОРФОЛОГІЧНИЙ СТАТУС ПОТОМСТВА ДРУГОГО ПОКОЛІННЯ СІЛЬСЬКИХ МІГРАНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок