Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ РІДИНИ В БАСЕЙНІ, ЧАСТКОВО ВКРИТОМУ КРИГОЮ

МАТЕМАТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ РІДИНИ В БАСЕЙНІ, ЧАСТКОВО ВКРИТОМУ КРИГОЮ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ РІДИНИ В БАСЕЙНІ, ЧАСТКОВО ВКРИТОМУ КРИГОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,20 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І.Вєркіна
СОЛДАТОВ Максим Олександрович
УДК 517.9:532
МАТЕМАТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ РІДИНИ
В БАСЕЙНІ, ЧАСТКОВО ВКРИТОМУ КРИГОЮ
01.01.03 – математична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2003 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті
ім. В.І. Вернадського, м. Сімферополь.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор Копачевський Микола Дмитрович, завідувач кафедри математичного аналізу Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук Котляров Володимир Петрович, керівник відділу, старший науковий співробітник, Фізико-технічний інститут низьких температур НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор Руткас Анатолій Георгійович, завідувач кафедри математичного моделювання Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Провідна установа Інститут математики НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 04.09.2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.175.01 у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І.Вєркіна Національної Академії Наук України, 61103, м. Харків, проспект Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур.
Автореферат розісланий 02.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фіз.-мат. наук Горькавий В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задачі механіки суцільних середовищ і гідродинаміки завжди служили стимулом розвитку нових напрямів математики й математичної фізики.
Останні десятиріччя характеризуються проникненням методів функціонального аналізу в механіку суцільного середовища. У джерел цього процесу знаходилися Г. Вейль, Ж. Лере, С.Л.Соболєв, К.О.Фрідріхс. Надалі в розробку цих питань включився великий колектив вітчизняних і зарубіжних вчених.
Задачі про рух твердих тіл з порожнинами, наповненими рідинами, є класичними. Початок їх досліджень сходить до робіт Д. Стокса, Г. Гельмгольца, Г.Ламба, М.Є. Жуковського. Вивчення таких задач у другій половині XX ст. особливо привертає увагу як вітчизняних, так і зарубіжних вчених. Ці задачі пов'язані, зокрема, з розвитком ракетної та космічної техніки, з проблемами геології, геофізики, астрофізики, океанології і фізики атмосфери. У багатьох випадках математичні моделі таких проблем істотно нелінійні та піддаються дослідженню лише чисельними методами. Однак ряд цікавих і корисних задач можна розглядати в рамках лінійних моделей, що приводять до нетрадиційних початково-крайових задач. Це безумовно визначає самостійний математичний інтерес до таких проблем.
Однією з найважливіших складових загальної задачі динаміки тіла з порожниною, що містить рідину, є задача про рух рідини в нерухомій судині. Цій проблемі присвячено досить багато робіт, а також монографій відомих вчених (Н.Н.Моїсеєв, І.О.Луковський, М.Д.Копачевський, С.Г.Крейн та ін.).
Крижаний покрив є важливим компонентом гідрологічного режиму замерзаючих морів і океанів. Наявність плаваючого льоду на поверхні морів і океанів істотним чином впливає на характер їх поведінки. Розгляд таких проблем є одним з важливих розділів океанології, практична ефективність якого безперечна.
Розгляд задач динаміки рідини в областях з пружними кордонами (окремим випадком є пружний лід на поверхні рідини) проводився в роботах А.В. Андронова, М.Д. Копачевського, Р.Ю. Амен-заде, М.П. Петренко.
Близьку до задачі про динаміку рідини в областях, вкритих кришеним льодом, яка називається задачею про флотацію, досліджували С.О. Габов і О.Г. Свешников, а також А.С. Пітерс, Б.Н. Мандал. Досі дана область є недостатньо вивченою і, що стосується розгляду кінцевих областей, новою.
Дана робота присвячена вивченню задач динаміки рідини в басейні, частково вкритому пружним і кришеним льодом.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ РІДИНИ В БАСЕЙНІ, ЧАСТКОВО ВКРИТОМУ КРИГОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок