Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АУТЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО СЕРЕДОВИЩА НА ВИЩІ РОСЛИНИ

АУТЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО СЕРЕДОВИЩА НА ВИЩІ РОСЛИНИ

Назва:
АУТЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО СЕРЕДОВИЩА НА ВИЩІ РОСЛИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,35 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗЕЛЕНСЬКА ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 581.45:581.19:581.52:
581.522:581:526 (477.62)
АУТЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО СЕРЕДОВИЩА
НА ВИЩІ РОСЛИНИ
03.00.16 - екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому державному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, доцент
Швіндлерман Семен Павлович
Донецький державний університет,
завідувач кафедри ботаніки та екології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Цвєткова Ніна Миколаївна
Дніпропетровський державний університет,
професор кафедри геоботаніки, грунтознавства та екології
доктор біологічних наук, професор
Глухов Олександр Захарович
Донецький ботанічний сад НАН України,
директор
Провідна установа: Центральний ботанічний сад НАН України імені
М.М. Гришка, м. Киів
Захист відбудеться “18” жовтня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук при Дніпропетровському державному університеті за адресою: 49050, м. Дніпрпетровськ, пр. Науковий, 13, Дніпропетровський держуніверситет, біолого-екологічний факультет, корп. 17, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського університету, що розташована за адресою: ДДУ: 49050, м. Дніпропетровськ-50, вул. Козакова, 8..
Автореферат розісланий “17” вересня 2000 р.
Вчений секретар А.О. Дубіна
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як відомо, на території Донецької області розташовано сім металургійних заводів-гігантів: Донецький, Маріупольські заводи “Азовсталь” та імені Ілліча, Краматорський, Єнакіївський, Макіївський, Костянтинівський. У техногенних екотопах, якими є ці промислові території, змінюються елементи середовища – атмосфера, грунти, гідрологічна сітка, рослинний та тваринний світ. У цих умовах функція індикації може бути надана як деяким видам рослин, так і флорі в цілому. Рослини є важливим компонентом, що утворює середовище міського ландшафту. Різні види їх неоднаково взаємодіють з промисловим виробництвом, поглинаючи із повітря та грунту значну кількість техногенних газів і пилових часток, що містять дуже токсичні для людини домішки важких металів та інших сполук. При цьому у рослин формується комплекс індивідуальних реакцій на техногенне середовище. Дослідження флори в цілому за таких надто специфічних умов дозволяє зафіксувати її сучасний стан та в подальшому виявити її антропогенну динаміку. Крім того, за характером тих чи інших морфологічних, анатомічних, фізіолого-біохімічних ознак різних видів рослин, а саме за виникненням аномальних форм (терат) можна дізнатися про умови середовища, з яким вони пов’язані. Для виявлення будь-яких характеристик середовища буває достатньо використати показники рослин одного виду.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі ботаніки та екології Донецького держуніверситету. Тема роботи пов`язана з дослідженнями, що проводилися на кафедрі в межах дослідницької теми 96-1 ВВ/75 “Відтворення біотичної продуктивності неоекотопів техногенних ландшафтів” у 1996-1998 рр.
Метою досліджень було вивчення фітоіндикаційних можливостей флори та її окремих видів в здійсненні контролю за станом навколишнього середовища на промислових територіях металургійних заводів.
Саме з цим були пов’язані задачі щодо виявлення особливостей екологічних умов промислових територій семи металургійних заводів Донецької області, характеру та інтенсивності промислових викидів; встановлення та критичного вивчення видового складу флори техногенних екотопів металургійних заводів; виявлення на підставі порівняльного аналізу парціальних флор промислових територій особливостей, пов’язаних з адаптацією флори до специфічних умов; виділення видів рослин, що реагують на на техногенні емісії металургійного виробництва формуванням тератних форм, а саме тих видів, морфопатології в яких спостерігаються протягом тривалого часу; вивчення індивідуальної реакції окремих видів на еколого-морфологічному, анатомічному та фізіолого-біохімічному рівнях; встановлення існуючих корелятивних зв’язків між вмістом важких металів у вегетативних органах рослин та їх наявністю й концентрацією у грунті; аналізу характеру морфологічних змін, особливостей анатомічної будови й протіканням фізіологічних процесів з метою підбору видів-індикаторів забруднення в умовах специфічних екотопів Донецького регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АУТЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО СЕРЕДОВИЩА НА ВИЩІ РОСЛИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок