Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСТИВОСТІ ТА СТРУКТУРА ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НИЗЬКОГО ТИСКУ

ВЛАСТИВОСТІ ТА СТРУКТУРА ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НИЗЬКОГО ТИСКУ

Назва:
ВЛАСТИВОСТІ ТА СТРУКТУРА ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НИЗЬКОГО ТИСКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,71 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
ЯКОВІН Станіслав Дмитрович
УДК 533.915, 537.525
ВЛАСТИВОСТІ ТА СТРУКТУРА ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ
ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НИЗЬКОГО ТИСКУ
(01.04.08 - фізика плазми)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ХАРКІВ -2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України та в Науковому фізико-технологічному центрі Міністерства освіти і науки та НАН України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент Фареник Володимир Іванович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідуючий кафедрою фізичних технологій
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Маслов Василь Іванович, Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, старший науковий співробітник Інституту плазмової електроніки та нових методів прискорення;
кандидат фізико-математичних наук Ціолко Вячеслав Володимирович, Інститут фізики НАН України, старший науковий співробітник відділу газової електроніки.
Провідна установа:
Науковий центр “Інститут ядерних досліджень” НАН України, відділ фізики плазми, м. Київ.
Захист відбудеться 24.05.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, читальний зал бібліотеки № .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Автореферат розісланий 22.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні кілька десятиріч тліючий розряд постійного струму низького тиску широко використовується для потреб технології. Одним із застосувань тліючого розряду є плазмові джерела іонів, у деяких конструкціях яких для створення плазми в газорозрядній камері використовується тліючий розряд постійного струму. Щоб збільшити час життя електронів у розряді і, як наслідок, підвищити ефективність іонізації робочого газу, тліючий розряд вміщується у постійне магнітне поле.
Інший напрям – створення реакторів на основі тліючого розряду постійного струму. Це – реактори для травлення напівпровідникових матеріалів, очищення поверхні матеріалів, отримання тонких полімерних і оксидних плівок. Дані реактори знайшли широке застосування в таких галузях сучасної промисловості, як мікроелектроніка та машинобудування, а також при виготовленні оптичних приладів та в медицині.
Ще одна область застосування – в приладах тліючого розряду, що є ключовими елементами в радіоелектронній та електротехнічній апаратурі. Прилади тліючого розряду бувають некеровані (в основному двохелектродні) – стабілітрони, неонові лампи, трубки, цифрові індикаторні лампи, деякі типи розрядників, і керовані (з додатковими електродами) – тиратрони, декатрони, які використовуються для різних релейних схем і вихідних пристроїв, для керованих випрямлячів, електронних стабілізаторів, розрядників і т.п.
Також добре відоме застосування тліючого розряду для накачування газорозрядних лазерів. З усіх існуючих лазерів безперервної дії найбільш потужними і розробленими в практичному відношенні є газорозрядні лазери на СО2. Промислові лазери потужністю до декількох кіловат застосовуються для різання різних матеріалів, зварювання металів, термічного зміцнення поверхонь деталей всіляких механізмів і машин та багатьох інших технологічних операцій.
Ще одним важливим застосуванням тліючого розряду постійного струму є плазмові дисплейні панелі (ПДП). Основні принципи ПДП були продемонстровані три десятиріччя тому. За минулий час характеристики ПДП були значно поліпшені. Це призвело до того, що тепер ПДП є серйозним конкурентом для телевізійних моніторів великого розміру з високим розділенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВЛАСТИВОСТІ ТА СТРУКТУРА ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ НИЗЬКОГО ТИСКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок