Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження координаційних сполук лантаноїдів та уранілу з деякими представниками CO-, PO-донорних лігандів

Дослідження координаційних сполук лантаноїдів та уранілу з деякими представниками CO-, PO-донорних лігандів

Назва:
Дослідження координаційних сполук лантаноїдів та уранілу з деякими представниками CO-, PO-донорних лігандів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЗНОВ’ЯК КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 546.65+662.172:546.18+543.422.4+543.422.5+539.26+535.37
Дослідження координаційних сполук лантаноїдів та уранілу з деякими представниками
CO-, PO-донорних лігандів
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Амірханов Володимир Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри загальної хімії;
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Стрижакова Наталя Григорівна,
Національний технічний університет України ”КПІ”,
старший науковий співробітник
кафедри фізичної хімії
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії
імені В.І. Вернадського НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться „ 28 ” травня 2007 року о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий „ 25 ” квітня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.х.н., доцент Олексенко Л.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Важливе місце в сучасній координаційній хімії займають дослідження координаційно-хімічних властивостей органічних сполук, що можуть виступати як амполідентатні ліганди. Особливий інтерес серед них викликають бідентатно-хелатуючі О_,О_донорні ліганди, які, як правило, утворюють термодинамічно стійкі металокомплекси. Структурна модифікація цих сполук дозволяє цілеспрямовано впливати на спектральні характеристики комплексів на їх основі, одержувати матеріали з цінними оптичними, магнетохімічними, каталітичними та ін. властивостями. Серед таких полідентатних лігандів особливе місце займають чисельні представники фосфоровмісних органічних сполук. Так, останнім часом широко досліджуються екстракційні властивості таких лігандів для розділення трансуранових елементів та фракціонування радіоактивних відходів.
Особливу увагу заслуговують дослідження СО-, РО-донорних лігандів – карбациламідофосфатів (КАФ) – структурних аналогів в-дикетонів, що мають у своєму складі функціональний фрагмент –C(O)N(H)P(O)<, а також модифіковані КАФ ліганди з замісниками, що містять додаткові екзодонорні групи. Наявність у складі таких лігандів фосфорильної групи, що має значну спорідненість до іонів лантаноїдів, робить вивчення координаційних сполук з ними особливо перспективним. В останні десятиріччя посилився інтерес до вивчення люмінесцентних властивостей сполук лантаноїдів через специфіку електронної будови атомів цих металів. Значна кількість робіт присвячена дослідженню систем на основі -дикетонатних лігандів. Один з методів покращення люмінесцентних характеристик таких координаційних сполук – введення в комплекс додаткового ліганду – органічної основи з метою формування гідрофобної оболонки навколо центрального атома і, відповідно, зменшення ймовірності координації молекул води, що знижують емісію іону лантаноїду. З цієї точки зору дослідження різнолігандних координаційних сполук на основі КАФ, що є структурними аналогами -дикетонів, є актуальними і перспективними.
В останні роки помітно зростає інтерес дослідників до поліядерних координаційних сполук, що, в першу чергу, пов’язано з швидким розвитком біонеорганічної та супрамолекулярної хімії, а також із зростанням інтересу до створення функціональних матеріалів на основі гетерометальних комплексів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Дослідження координаційних сполук лантаноїдів та уранілу з деякими представниками CO-, PO-донорних лігандів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок