Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ КАТЕГОРІЇ “РІВНІСТЬ” ПРИ АНАЛІЗІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ У СУСПІЛЬСТВІ

МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ КАТЕГОРІЇ “РІВНІСТЬ” ПРИ АНАЛІЗІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ У СУСПІЛЬСТВІ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ КАТЕГОРІЇ “РІВНІСТЬ” ПРИ АНАЛІЗІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ У СУСПІЛЬСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
ЛЕВКУЛИЧ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 14 [316.3+323.3+177+34]
МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ КАТЕГОРІЇ “РІВНІСТЬ” ПРИ АНАЛІЗІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ У СУСПІЛЬСТВІ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
 
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Блецкан Михайло Іванович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості
України, професор кафедри соціології та соціальної роботи
кандидат філософських наук, доцент
Зелінський Микола Юхимович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, доцент кафедри філософії гуманітарних наук.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук
України, м. Київ.
Захист відбудеться “_24_” _листопада_ 2005 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “_23_”__жовтня__2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В історії суспільної думки проблема рівності між людьми завжди займала особливе місце. Людство загалом, як і конкретне суспільство в межах певної території, із відповідним рівнем соціально-культурного розвитку, зазнавало чимало змін, як еволюційного так, і революційного характеру. Залежно від того, яким чином ці зміни впливали на кількісні та якісні показники процесів виробництва, розподілу й перерозподілу матеріальних, соціальних та духовних благ такими були й суспільні уявлення про рівність та намагання її реалізувати. Різні соціальні групи та класи формували своє, часом абсолютно антагоністичне розуміння соціальної рівності, її ролі й значення в якості принципу, що покликаний регулювати різні сфери соціального буття. Історичний досвід підтвердив, що, з одного боку, проблема соціальної рівності виступала своєрідним індикатором соціальної справедливості у людських стосунках, а, з іншого – рівень актуальності цієї проблеми безпосередньо залежав від забезпечення та дотримання принципу справедливості на всіх етапах розвитку людського суспільства.
Постійні намагання людства покращити своє життя, наблизитися до певних стандартів поведінки та суспільних ідеалів, свідчать про те, що потреба в удосконаленні основних принципів регулювання соціальних відносин існувала завжди. Особливо гостро ця проблема поставала на тих етапах суспільного розвитку, коли посилювалися деструктивні процеси у різних сферах суспільних відносин: економічній, правовій, морально-етичній, суспільно-політичній та ін. Такі перехідні періоди розвитку суспільних відносин вимагають максимально ефективної реалізації принципів, що дають можливість забезпечити баланс та рівновагу соціальних інтересів як на індивідуальному так і на колективному рівні. У цьому контексті дуже важливо дослідити роль і значення соціальної рівності, як одного з основоположних принципів суспільних відносин.
Науковий інтерес до запропонованої теми дисертаційного дослідження викликаний ще й тією обставиною, що Україна сьогодні переживає складний і відповідальних період розбудови правової соціальної та демократичної держави. Саме в умовах перехідних процесів, масштабних соціально-економічних та державно-правових перетворень, соціальна рівність набуває особливого звучання. Виникає нагальна потреба в критичному переосмисленні накопиченого всього попереднього людського досвіду вирішення цієї проблеми та започаткування найбільш прийнятних моделей її філософського обґрунтування, які б враховуючи реалії нашої постсоціалістичної дійсності, максимально відповідали соціальним потребам та запитам українського суспільства, а також перспективам модернізації держави у кращих традиціях найбільш розвинутих країн світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ КАТЕГОРІЇ “РІВНІСТЬ” ПРИ АНАЛІЗІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ У СУСПІЛЬСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок