Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКО-КВАНТИТАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІСЕМІЧНИХ ПРИКМЕТНИКІВ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

СЕМАНТИКО-КВАНТИТАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІСЕМІЧНИХ ПРИКМЕТНИКІВ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
СЕМАНТИКО-КВАНТИТАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІСЕМІЧНИХ ПРИКМЕТНИКІВ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧАВАРГА Ярослав Миколайович
УДК 811.111’367.623’37’32
СЕМАНТИКО-КВАНТИТАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІСЕМІЧНИХ ПРИКМЕТНИКІВ
У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Ужгородського національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
Закарпатський державний університет,
проректор з навчальної роботи
та міжнародних зв'язків
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Перебийніс Валентина Ісидорівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра англійської філології,
професор |
кандидат філологічних наук, професор
Гороть Євгенія Іванівна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, кафедра практики
англійської мови, завідувач кафедри |
Провідна установа | Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра германського,
загального та порівняльного мовознавства,
Міністерство освіти та науки України, м. Чернівці |
Захист відбудеться “ 15 ” лютого 2007 року о “ 13 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (м. Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий “ 12 січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню семантичних характеристик полісемії прикметників у сучасній англійській мові крізь призму квантитативного аналізу. Вивчення лексичної багатозначності стало предметом численних досліджень. При цьому існує думка, що для того, щоб семантична теорія могла вважатися достовірною, вона повинна запропонувати адекватне висвітлення феномену полісемії (Р.Джекендоф). Сказане передбачає, перш за все, саму необхідність різнобічного опису полісемії і створення на його основі сучасної семантичної теорії. На сьогодні у полі зору науковців знаходяться питання семантичної структури багатозначного слова (І.В.Арнольд, О.В.Афанасьєва), аспекти теорії лексичної сполучуваності полісемічних слів (Л.М.Босова, В.В.Бурлакова, Л.П.Кудрєватих, Т.Г.Малік, Г.В.Устинова, Г.Л.Шалагінова), порівняльний аналіз багатозначних слів у різних мовах (Л.Ф.Багіна, А.Ю.Бірюкович, Н.С.Шумова). У сучасній лінгвістиці проводиться ціла низка досліджень, у яких питання полісемії розглядаються у квантитативному плані (С.М.Вишнякова, В.В.Дребет, С.В.Кійко, В.В.Левицький, О.Д.Огуй, А.А.Полікарпов, Ю.А.Тулдава). Але, незважаючи на різноманітність робіт із вивчення лексичної багатозначності, все ще залишаються невисвітленими важливі питання, що стосуються встановлення типів зв'язку між різними значеннями багатозначного слова в англійській мові. Недостатньо вивчено співвідношення між обсягом семантики англійського прикметника та його належністю до певної семантичної та словотвірної категорії. Необхідно зауважити, що статистичний аналіз полісемії в англійській мові проведений ще далеко не на достатньому рівні, щоб задовольнити потреби сьогоднішньої філологічної науки і практики, лексикографії, з одного боку, та комп’ютерних наук – з іншого.
Саме цей факт указує на актуальність нашої роботи, яка зумовлена необхідністю подальшого дослідження лексичної багатозначності різних частин мови з урахуванням зростаючого інтересу сучасної лінгвістики до семантики номінативних одиниць, зокрема, до значного пласта англійської лексики, представленого багатозначними прикметниками різної словотвірної структури. Актуальність також визначається необхідністю комплексного статистичного аналізу полісемії англійських прикметників у зв’язку з потребами практичної лексикології, лексикографії та комп’ютерної лінгвістики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕМАНТИКО-КВАНТИТАТИВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛІСЕМІЧНИХ ПРИКМЕТНИКІВ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок