Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,71 KB
Завантажень:
514
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені К. Д. УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
ТОДОРЦЕВА ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА
УДК: 378.937 + 378.126 + 378.174
ФОРМУВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ
МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
13. 00. 04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м.Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Цокур Ольга Степанівна,
Одеський національний університет
імені І.І.Мечнікова
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет ,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук,
Осипова Тетяна Юріївна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м.Одеса),
доцент кафедри педагогіки
Провідна установа – Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
кафедра педагогіки
Міністерство освіти і науки України, м.Харків
Захист дисертації відбудеться „_14_” січня 2005 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65029, м.Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м.Одеса) за адресою: 65091, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „_9__” грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена модернізацією вітчизняної системи вищої педагогічної освіти за критеріями вимог Болонського процесу, покликаної здійснити підготовку творчої особистості вчителя з іміджем фахівця полікультурного освітнього простору. Останній пов’язується з досягненням учителем особливого авторитету у сфері соціального партнерства, налагодження гармонійних педагогічних стосунків і взаємопорозуміння з новою генерацією підростаючого покоління, з урахуванням зросту її інтелектуальної активності, появою нових навчально-пізнавальних і соціально-психологічних потреб, розширенням особистісних перспектив розвитку в полікультурному середовищі. Це передбачає принципову перебудову професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя в напряму оволодіння ним своєю новою професійною роллю – бути взірцем толерантної особистості у сфері організації навчально-виховного процесу сучасної національної школи (В.П.Андрущенко, І.Д.Бех, А.М.Богуш, І.А.Зязюн, Л.В.Кондрашова, В.П.Кравець, І.І.Прокопенко, О.Я.Савченко, О.В.Сухомлинська, Н.Д.Ярмаченко та ін.).
У зв’язку з цим сучасний учитель, як толерантна особистість, повинен оволодіти новими професійними якостями, з такими ознаками: впевненості в собі як у викладачеві й вихователі-професіоналі через усвідомлення надійності своїх власних світоглядних й морально-етичних позицій у просторі педагогічної діяльності, що розгортає свою суть через діалог, опіку та співробітництво з учнями; відкритості, мобільності, соціальної активності й конкурентноздатності на ринку освітніх послуг за рахунок реалізації у сфері педагогічного спілкування рис контактності, доброзичливості, відсутності агресії й тривожності, терпіння, довіри, емоційної стабільності, високої емпатійності, поваги до іншої особистості і т.ін.; активного дослідника, діагноста, проектувальника, організатора, диспетчера і ефективного менеджера навчально-пізнавального й культурно-дозвіллєвого процесу (Н.В.Кічук, З.Н.Курлянд, Ю.І.Мальований, В.В.Радул, С.О.Сисоєва, О.С.Цокур, О.Я.Чебикін та ін.).
Зазначимо, що незважаючи на суттєвий доробок вітчизняних і зарубіжних педагогів-класиків щодо теоретичних засад виховання гуманістичних рис особистості вчителя (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок