Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИРЕОЇДНО-ІМУННА РЕГУЛЯЦІЯ ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛІОТИРОНІНУ

ТИРЕОЇДНО-ІМУННА РЕГУЛЯЦІЯ ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛІОТИРОНІНУ

Назва:
ТИРЕОЇДНО-ІМУННА РЕГУЛЯЦІЯ ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛІОТИРОНІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
БОБРИШЕВА АЛЬОНА ВАСИЛІВНА
УДК 053.2:616.441+612.017+616-005.1-08+616-08:615
ТИРЕОЇДНО-ІМУННА РЕГУЛЯЦІЯ ГОМЕОСТАЗУ
У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ
ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ
ЗАСТОСУВАННЯ ЛІОТИРОНІНУ
14.01.10 – ПЕДІАТРІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
СІМФЕРОПОЛЬ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Богадєльніков Ігор Володимирович,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Чернишова Людмила Іванівна,
Київська медична академія післядипломної освіти ім П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та клінічної імунології.
доктор медичних наук, професор Кобець Тетяна Володимирівна,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, професор кафедри госпітальної педіатрії.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Бого-мольця МОЗ України, кафедра дитячих інфекційних хвороб, м. Київ.
Захист відбудеться 09.06.2006 р. о___15____ годині на засі-данні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України ( 95006, Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України ( 95006, Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
Автореферат розісланий 07.05. 2006 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Смуглов Є. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гострі кишкові інфекції (ГКІ) є однією з важливих проблем сучасної медицини, що обумовлено не тільки широким розповсюдженням та неухильним ростом даної патології протягом останнього десятиріччя в багатьох країнах світу, у тому числі і в Україні, але й тяжкістю клінічних проявів та високим ризиком розвитку ускладнень у дітей різного віку (Крамарєв С.О., Мощич О.П., Чернишова Л.І., 2000; Бобровицька А.І. та співавт., 2001; Луцук О.С., Копча В.С., Івахів О.Л., 1999; Kosek M., Bern C., Guerrant R.L., 20004; Thielman N.M., Guerrant R.L., 2004).
Вирішення проблеми ГКІ багато в чому пов'язане не тільки з впливом збудників, бактеріальних ендотоксинів, активацією систем, що регулюють внутрішньоклітинний метаболізм і проникність, але і станом гомеостазу (Андрейчин М.А., Івахів О.Л., 2001; Учайкін В.Ф., 1999; Гебеш В.В. і співавт., 2002).
Незважаючи на успіхи сучасної медицини в визначені стану таких систем, як протеолізу і каллікреїн-кінінової, гемокоагуляційної і фібринолітичної, у встановлені нейроендокринної регуляції імунітету як в нормі, так і при патології (Фомін В.В. і співавт., 1991; Кузник Б.І., 1991; Богадєльніков І.В., 2000), недостатньо вивченими залишаються питання взаємозв'язку активних компонентів тиреоїдної і імунної систем, а також вплив їх дисбалансу на стан гомеостазу на тлі перебігу ГКІ у дітей. В останні роки отримані нові дані про значимість тиреоїдного обміну не тільки в загальному гормональному балансі організму, надаючи потужний регулюючий вплив на його основні функції, але і в значному впливі на формування імунної відповіді (Мінков І.П., 2001; Майданник В.Г., Іванишин Л.Я.., 2005; Сміян І.С., Романюк Л.Б., 2005; Кубарко А.И., Yamashita S., 1998). Питання функціонального стану щитовидної залози, визначення характеру взаємозв’язків між тиреоїдним та імуним станом та впливу їх дисбалансу на тяжкість та перебіг ГКІ у дітей, вивчено недостатньо, що створює передумови для подальших більш глибоких наукових досліджень з вивчення тиреоїдно – імунної регуляції гомеостазу організму у дітей, хворих на ГКІ, та для розробки патогенетичної коригуючої терапії, здатної потенціювати ефективність базисної терапії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТИРЕОЇДНО-ІМУННА РЕГУЛЯЦІЯ ГОМЕОСТАЗУ У ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ ТА ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЛІОТИРОНІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок