Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ШАВЛІЇ ЛІКАРСЬКОЇ (SALVIA OFFICINALIS L.) У ПЕРЕДГІРНОМУ КРИМУ

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ШАВЛІЇ ЛІКАРСЬКОЇ (SALVIA OFFICINALIS L.) У ПЕРЕДГІРНОМУ КРИМУ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ШАВЛІЇ ЛІКАРСЬКОЇ (SALVIA OFFICINALIS L.) У ПЕРЕДГІРНОМУ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,91 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД – НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
КУТЬКО СЕРГІЙ ПРОХОРОВИЧ
УДК: 582.929.4(477.75)
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ШАВЛІЇ ЛІКАРСЬКОЇ
(SALVIA OFFICINALIS L.) У ПЕРЕДГІРНОМУ КРИМУ
03.00.05 – ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
Работягов Валерій Дмитрович,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН, завідувач відділу нових ароматичних і лікарських культур.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Бугара Олександр Михайлович,
Таврійський Національний університет
ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри фізіології рослин і біотехнології;
кандидат біологічних наук, доцент
Єна Андрій Васильович,
Південний філіал “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету Кабінету міністрів України, доцент кафедри ботаніки,
фізіології рослин і генетики.
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “_31__” __січня___ 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру УААН за адресою: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр.
Факс: (0654) 33-65-50
Е-mail: .
C дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НБС-ННЦ за адресою: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр.
Автореферат розіслано “6_” ___грудня__2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. Садогурський С.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення біологічних особливостей лікарських рослин у нових умовах вирощування і створення промислових плантацій цих культур є актуальним у зв'язку з ростом потреб фармацевтичної промисловості у вітчизняній сировині. Перспективним, екологічно чистим регіоном для промислового вирощування лікарських, ефіроолійних і пряноароматичних рослин є Передгірна зона Криму.
Одним з культивованих видів для використання в медицині як фармакопейна рослина є шавлія лікарська . Використовують у вигляді настою як в'яжучий, бактерицидний і протизапальний засіб для полоскання горла і порожнини рота при стоматитах, компресів при гнійних виразках і ранах, опіках і обмороженнях. Внутрішньо – при хронічному бронхіті, ангіні і ларингіті тощо. Ефірну олію використовують для ароматизації зубних паст, порошків, створення парфумерних композицій, у миловарінні та косметиці.
У листі, крім ефірної олії, містяться смоли, дубильні речовини, флавоноїди, алкалоїди, а також тритерпенові кислоти – урсолова і олеанова (Муравйова, 1981; Мустяце, 1988; Работягов та ін., 2001).
Аналіз літературних даних показав, що повного комплексного дослідження Salvia officinalis L. не проводилось. Обмежена і кількість окремих оригінальних робіт з її біології, онтогенезу й особливо біохімії. В літературі головним чином висвітлюються питання агротехніки вирощування шавлії, проте вони носять загальний характер (Мустяце, 1988; Ілієва, 1971; Котуков, 1974). Не вивченою є проблема біологічної продуктивності. Тому створення сортів і гібридів шавлії лікарської з максимальним вмістом біологічно активних речовин у сировині є актуальною проблемою.
Розв’язанню поставлених завдань сприяє використання перспективних методів створення вихідного матеріалу, сучасних критеріїв його оцінки та ефективних засобів добору високопродуктивних генотипів, заснованих на глибокому та всебічному вивченні продукційного процесу і факторів середовища, що визначають рівень накопичення ефірної олії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались за тематичним планом НБС-ННЦ з 1998 по 2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ШАВЛІЇ ЛІКАРСЬКОЇ (SALVIA OFFICINALIS L.) У ПЕРЕДГІРНОМУ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок