Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ (на прикладі закладів освіти МВС України)

ФІЛОСОФСЬКІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ (на прикладі закладів освіти МВС України)

Назва:
ФІЛОСОФСЬКІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ (на прикладі закладів освіти МВС України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ШТАНГРЕТ МИХАЙЛО ЙОСИПОВИЧ
УДК 340.12
ФІЛОСОФСЬКІ ПРОБЛЕМИ
ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ
(на прикладі закладів освіти МВС України)
Спеціальність 12.00.12 філософія права
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Львівського державного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України
СЛИВКА Степан Степанович,
Львівський державний університет внутрішніх справ,
професор кафедри теорії та історії держави і права
 
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України,
член-кореспондент Академії педагогічних наук України,
заслужений юрист України
КОСТИЦЬКИЙ Михайло Васильович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
професор кафедри філософії права та юридичної логіки

доктор філософських наук, професор
ЛАРІОНОВА Вікторія Костянтинівна,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри філософії
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України,
відділ теорії держави і права (м. Київ)
Захист відбудеться „_16” лютого 2007 року о „14.30” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.725.02 у Львівському державному університеті внутрішніх справ за адресою: 79007, м. Львів, вул. Городоцька, 26 (зал засідань вченої ради).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного університету внутрішніх справ за адресою: 79007, м. Львів, вул. Городоцька, 26.
.
Автореферат розісланий „13” січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.З. Панкевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Правове виховання членів людської спільноти, адаптація їх до реальної правової дійсності – це ті визначальні чинники, які формували і формують цивілізаційний розвиток людства. Аналітичний розгляд цих чинників належить до серйозних, фундаментальних і, безперечно, актуальних проблем.
У наш час деколи надто недосконалою й надмірно спрощеною виглядає система правового виховання молоді в Україні. Нерідко спостерігається схильність до абсолютизації його прикладного характеру, до примітивної конкретизації завдань. Проте, правове виховання – досить складна, багаторівнева система і, водночас, надзвичайно важлива філософсько-правова проблема. Тому будь-які спроби дати просту відповідь на питання про природу правового виховання неминуче приречені на невдачу. Стан чинної системи правового виховання молоді є певною мірою підтвердженням цього.
Аналіз структури і динаміки злочинності, інших правопорушень в цілому дає підставу стверджувати, що стан правового виховання молоді на нинішньому етапі розвитку нашої держави ще далекий від бажаного.
Отже, означена проблема вимагає якнайпильнішої уваги, глибокого наукового обґрунтування і невідкладного вирішення.
Правове виховання є формувальним чинником правової дійсності в Україні. Його зміст і результативність почасти зумовлені тим, що воно здійснюється в особливих умовах, а саме: по-перше, в період затяжної трансформації тоталітарного суспільства в демократичне громадянське суспільство, що супроводжується не лише економічними і політичними, а й духовними і правовими кризами; по-друге, спричинення перебудовою самого змісту свідомості не лише молоді, а й тих, хто її виховує; по-третє, високим відсотком протиправної поведінки молодих людей в суспільстві; по-четверте, неспроможністю правовиховної системи адекватно реагувати як на зміни стилю і форм поведінки молоді, так і на зміни правових норм щодо прав, свобод, обов’язків й обмежень молодих людей; по-п’яте, - наявною суспільною й правовою дійсністю, яка чинить часом негативний вплив на правомірну поведінку молоді; по-шосте, - нагальною потребою формування фахівців органів внутрішніх справ нової генерації, для яких правомірна поведінка хоч би в яких ситуаціях чи обставинах має стати життєвим кредо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ (на прикладі закладів освіти МВС України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок