Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ЛІКАРСЬКИХ РЕЧОВИН З ПЕРВИННОЮ АЛІФАТИЧНОЮ АМІНОГРУПОЮ ТА СОЛЕЙ СЛАБКИХ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ ПО РЕАКЦІЇ З 1,3-ДИМЕТИЛАЛОКСАНОМ ТА ПОХІДНИМИ БЕНЗОІЛГІДРАЗОНУ-1,4-БЕНЗОХІНОНОКСИМУ

АНАЛІЗ ЛІКАРСЬКИХ РЕЧОВИН З ПЕРВИННОЮ АЛІФАТИЧНОЮ АМІНОГРУПОЮ ТА СОЛЕЙ СЛАБКИХ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ ПО РЕАКЦІЇ З 1,3-ДИМЕТИЛАЛОКСАНОМ ТА ПОХІДНИМИ БЕНЗОІЛГІДРАЗОНУ-1,4-БЕНЗОХІНОНОКСИМУ

Назва:
АНАЛІЗ ЛІКАРСЬКИХ РЕЧОВИН З ПЕРВИННОЮ АЛІФАТИЧНОЮ АМІНОГРУПОЮ ТА СОЛЕЙ СЛАБКИХ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ ПО РЕАКЦІЇ З 1,3-ДИМЕТИЛАЛОКСАНОМ ТА ПОХІДНИМИ БЕНЗОІЛГІДРАЗОНУ-1,4-БЕНЗОХІНОНОКСИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ІМ. П.Л. ШУПИКА
Коржова Алла Станіславівна
УДК 615.07:543.42.062
АНАЛІЗ ЛІКАРСЬКИХ РЕЧОВИН З ПЕРВИННОЮ АЛІФАТИЧНОЮ АМІНОГРУПОЮ ТА СОЛЕЙ СЛАБКИХ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ ПО РЕАКЦІЇ З 1,3-ДИМЕТИЛАЛОКСАНОМ ТА ПОХІДНИМИ БЕНЗОІЛГІДРАЗОНУ-1,4-БЕНЗОХІНОНОКСИМУ
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Киів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Запорізького державного медичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Петренко Володимир Васильович
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Максютіна Ніна Павлівна
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця,
професор кафедри фармакогнозії та ботаніки
 
кандидат фармацевтичних наук, доцент
Гринчук Іван Григорович
Головний військовий клінічний ордена Червоної Зірки
госпіталь, заступник начальника з медичного постачання
Провідна установа: Національний фармацевтичний університет
Міністерства охорони здоров’я України, кафедра
фармацевтичної хімії, м. Харків
Захист відбудеться “__25_ ”_березня_ 2005 р. о _13.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика за адресою:
04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика ( 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “_28_” __січня___ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пилипчук Л.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час спостерігається збільшення асортименту лікарських засобів, зокрема, які використовуються практичною медициною для профілактики та лікування різноманітних захворювань. Для ефективного та безпечного застосування препаратів необхідно підвищувати вимоги до якості лікарських засобів шляхом розробки нових, а також удосконалення та уніфікації існуючих методів фармацевтичного аналізу.
Більшість наукових досліджень у цьому напрямку базуються на використанні вже відомих способів аналізу органічних сполук і пошуку нових шляхів вирішення поставлених завдань.
В арсеналі методів фармацевтичного аналізу заслуговують на увагу фотометричні, серед яких вигідно відзначаються своєю доступністю та простотою виконання спектрофотометричні у видимій області спектра. Загальною проблемою розвитку цього аналізу є пошук доступних, достатньо селективних, високочутливих реагентів, оскільки існуючий асортимент кольорореагентів не завжди може використовуватись у кількісному спектрофотометричному аналізі лікарських засобів. Більшість сполук, що містять первинну аліфатичну аміногрупу, а також солі слабких органічних кислот утворюють забарвлені продукти в реакціях з 1,3-диметилалоксаном, 4-нітробензоілгідразоном-1,4-бензохіноноксимом, 3-нітробензоілгідразоном-1,4-бензохіноноксимом, 4-бромбензоілгідразоном-1,4-бензохіноноксимом. Отже розробка на цій підставі простих у виконанні способів їх кількісного визначення спектрофотометричним методом є актуальною проблемою фармацевтичної науки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом наукових досліджень Запорізького державного медичного університету Міністерства охорони здоров’я України і є фрагментом комплексної теми “Застосування фізико-хімічних методів для аналізу якості лікарських засобів, похідних фенолу, пурину та ароматичних амінів” (№ державної реєстрації 0101U003299).
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розробка високочутливих, простих у виконанні спектрофотометричних методик кількісного визначення лікарських речовин, які вміщують у своїй структурі первинну аліфатичну аміногрупу: кислота глютамінова, аміналон, метіонін, гліцин, кислота амінокапронова, амбен, норадреналіну гідротартрат, ампіциліну тригідрат, амоксициліну тригідрат, пеніциламін, тауфон, а також солей слабких органічних кислот: барбітал-натрій, барбаміл, етамінал-натрій, кофеїн-бензоат натрію, натрію бензоат, сульфацил-натрій, норсульфазол-натрій, етазол-натрій, натрію пара-аміносаліцилат, натрію мефенамінат на основі застосування 1,3-диметилалоксану, 4-нітро, 4-бром та 3-нітропохідних бензоілгідразону-1,4-бензохіноноксиму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНАЛІЗ ЛІКАРСЬКИХ РЕЧОВИН З ПЕРВИННОЮ АЛІФАТИЧНОЮ АМІНОГРУПОЮ ТА СОЛЕЙ СЛАБКИХ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ ПО РЕАКЦІЇ З 1,3-ДИМЕТИЛАЛОКСАНОМ ТА ПОХІДНИМИ БЕНЗОІЛГІДРАЗОНУ-1,4-БЕНЗОХІНОНОКСИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок