Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ комунікативної культури соціальних ІНСПЕКТОРів у ПРОЦЕСІ підвищення кваліфікації

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ комунікативної культури соціальних ІНСПЕКТОРів у ПРОЦЕСІ підвищення кваліфікації

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ комунікативної культури соціальних ІНСПЕКТОРів у ПРОЦЕСІ підвищення кваліфікації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Гнатюка
М’ЯСОЇД Галина Іванівна
УДК 37.018.46 + 373.66
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ комунікативної
культури соціальних ІНСПЕКТОРів
у ПРОЦЕСІ підвищення кваліфікації
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
ВАСИЛЬЄВ Володимир Васильович,
Дніпропетровський національний університет,
завідуючий кафедрою соціальної роботи і кадрового менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
КОЗУБОВСЬКА Ірина Василівна,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри педагогіки і психології
та кафедри соціальної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
АРХИПОВА Світлана Петрівна,
Черкаський національний університет,
завідувач кафедри педагогіки і соціальної роботи.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків.
Захист відбудеться 29.04. 2005 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: зала засідань (каб. № 30), вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027.
Автореферат розіслано 26.03. 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Суспільно-економічні реформи поставили перед системою соціального захисту населення нові завдання та зумовили розширення сфери послуг громадянам. Якість контролю за наданням державної соціальної допомоги та витрат коштів бюджету залежить від результативності контактів соціальних інспекторів з клієнтами, колегами та представниками інших соціальних установ і визначається рівнем загальної і професійної культури, готовністю працівників до комунікативної діяльності, можливостями професійного вдосконалення.
Інститут соціального інспектора в Україні знаходиться на етапі свого формування. Його функціонування ускладнюється об’єктивними проблемами на організаційному і законодавчому рівнях, комплектацією відділів адресних виплат і допомог кадрами, яким бракує практичного досвіду роботи. Вивчення результативності професійного спілкування соціальних інспекторів, їх потреб у спеціальній підготовці до нього, аналіз форм післядипломного навчання і думки клієнтів установ соціального захисту населення дозволили встановити, що існуюча система підвищення кваліфікації у галузі не забезпечує повною мірою розвиток комунікативної культури працівників, яка визначає їх здатність налагоджувати продуктивні стосунки з суб’єктами спільної діяльності. У зв’язку з цим актуальним є обґрунтування педагогічних умов розвитку комунікативної культури соціальних інспекторів у системі післядипломного навчання.
У педагогічній науці нагромаджено значний досвід формування комунікативної культури та окремих її компонентів у майбутніх фахівців в умовах вищої школи, зокрема соціальних педагогів (О.Гура, А.Первушина), вчителів (О.Гоголь, О.Кисельова, М.Коць, Л.Лучкіна, А.Москаленко, С.Мусатов, О.Шмайлова, О.Яковліва), менеджерів (К.Богатирьов, В.Лівенцова), медиків (О.Уваркіна), митників (Н.Тимченко), спеціалістів з міжнародних відносин (І.Тимченко), працівників МВС (В.Барковський, М.Ісаєнко).
Комунікативна діяльність соціального педагога і соціального працівника досліджувалась вченими у різних її аспектах: педагогічному у спілкуванні з клієнтом (А.Капська, О.Кобрій, Л.Базілевська), специфіки комунікації у різних видах соціальної практики (Д.Малков, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ комунікативної культури соціальних ІНСПЕКТОРів у ПРОЦЕСІ підвищення кваліфікації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок