Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ НА СТРУКТУРУ, МЕХАНІЗМИ ДЕФОРМАЦІЇ І МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ І НАНОФАЗНИХ МАТЕРІАЛІВ

ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ НА СТРУКТУРУ, МЕХАНІЗМИ ДЕФОРМАЦІЇ І МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ І НАНОФАЗНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ НА СТРУКТУРУ, МЕХАНІЗМИ ДЕФОРМАЦІЇ І МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ І НАНОФАЗНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І. М. ФРАНЦЕВИЧА
СЛІПЕНЮК Олександр Миколайович
УДК [539.213+539.219.1/.2]:620.17/.18:621.78
ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ НА СТРУКТУРУ, МЕХАНІЗМИ ДЕФОРМАЦІЇ
І МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ І НАНОФАЗНИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича Національної академії наук України.
Науковий керівник | кандидат фіз. - мат. наук, ст. н. с,
ПАН Сергій Володимирович
ст. н. с. Інституту проблем матеріалознавства НАН України
Офіційні опоненти:
д. ф.-м. н., Солонін Юрій Михайловий, Інститут проблем матеріалознавства НАН України, зав. відділом
д. ф.-м. н., професор, Куницький Юрій Анатолійович, Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»
Провідна установа:
Донецький фізико-технічний інститут НАН України, м. Донецьк.
Захист відбудеться «31» березня 1999 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.207.01 Інституту проблем матеріалознавства НАН України , 252142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства НАН України , 252142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий 26 лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Падерно Ю. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поступовий розвиток суспільства висуває нові вимоги до матеріалів, що використовуються в різних галузях сучасної промисловості. У зв‘язку з цим все більш широко застосовуються нетрадиційні методи їх одержання, які дозволяють досягнути значного підвищення експлуатаційних характеристик, зокрема, шляхом реалізації аморфної та нанофазної структури.
Відмінною особливістю наноструктурних і, як граничний випадок, - аморфних матеріалів є значна об‘ємна частка в них невпорядкованої (дефектної) зернограничної області, фізичні властивості якої можуть значно відрізнятись від таких для структурно досконалого матеріалу. Це в ряді випадків призводить до якісно нових характеристик виробу в цілому. В рамках даної роботи вивчені особливості механічної поведінки матеріалів різних класів (аморфних металічних сплавів (АМС), кераміки та швидкозагартованих сплавів на основі алюмінію), обумовлені наявністю в них наномірних елементів структури. Усі розглянуті матеріали (як модельні, до яких відносяться бінарні АМС та сплави Al - Sc, так і складні багатокомпонентні системи, якими є АМС типу FineMet та легована ВТСП кераміка) представляють значний інтерес для сучасної промисловості.
Мета даного дослідження - встановити вплив наномірних елементів структури на особливості механізмів деформації та руйнування матеріалів різних класів. У відповідності з цим були поставлені наступні задачі:
1. Визначити вплив дефектної структури на характеристики міцності і термічної стабільності АМС типу метал-металоїд, а саме:
- провести детальне дослідження температурних залежностей мікротвердості АМС різного складу;
- пояснити особливості температурних залежностей твердості на базі існуючих уявлень про дефектну структуру аморфних металічних сплавів;
- проаналізувати вплив окремих легуючих елементів (B, Si, Cr, Ni, Cu, Nb) на характеристики міцності і пластичності АМС на основі системи Fe - B.
1. Вивчити особливості структури високотемпературної надпровідної композиції YBa2Cu3O7- + ZrO2 і її впливу на температурну залежність міцності і пластичності матеріалу, для чого:
- вивчити температурну залежність міцності і пластичності ВТНП кераміки YBa2Cu3O7- + ZrO2 з концентрацією діоксиду цирконію 10, 15 і 18 ваг.%;
- провести фрактографічні дослідження, а також дослідження фазового складу зазначеної композиції методами рентгенівського мікроаналізу.
1. Визначити вплив надшвидкого загартування на формування наноструктури і механічні характеристики сплавів Al - Sc:
- вивчити структуру швидкозагартованих стрічок і компактів сплавів Al - Sc з концентрацією скандію 0.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ НА СТРУКТУРУ, МЕХАНІЗМИ ДЕФОРМАЦІЇ І МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ І НАНОФАЗНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок