Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ ІДЕНТИФІКАЦІЇ НЕЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

РОЗРОБКА МЕТОДУ ІДЕНТИФІКАЦІЇ НЕЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ ІДЕНТИФІКАЦІЇ НЕЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,30 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Міністерство промислової політики України
Науково-виробнича корпорація
«КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ АВТОМАТИКИ»
КАТЄЛЬНІКОВ Денис Іванович
УДК 681.5.015: (007 : 681.518.2)
РОЗРОБКА МЕТОДУ ІДЕНТИФІКАЦІЇ НЕЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
05.13.06 - Автоматизовані системи управління
і перспективні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі комп’ютерних систем управління Вінницького державного технічного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
РОТШТЕЙН Олександр Петрович,
зав. кафедрою комп’ютерних систем управління
Вінницького державного технічного університету.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
ГЕРАСІМОВ Борис Михайлович,
провідний науковий співробітник
Наукового центра Київського військового
інституту управління і зв’язку МО України;
- кандидат технічних наук, доцент
ТКАЧУК Анатолій Іванович
викладач кафедри кібернетики
хіміко-технологічних процесів
Національного технічного університету України «КПІ».
Провідна установа - Київський міжнародний університет цивільної авіації.
Захист відбудеться 27 січня 1999 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 818. 01 НВК «Київський інститут автоматики» за адресою: 254107, Київ-107, вул. Нагірна, 22.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НВК «Київський інститут автоматики».
Автореферат розісланий «___» грудня 1998 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Л.П. Тронько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ідентифікація об’єкту полягає в побудові його математичної моделі, тобто оператора зв’язку між вхідними та вихідними змінними за відомими експериментальними даними. Сучасна теорія ідентифікації, яка базується на моделюванні динамічних об’єктів рівняннями (диференційними, різностними тощо), погано пристосована до використання інформації про об’єкт у вигляді експертних природньо-мовних висловлювань типу: «Якщо швидкість автомобілю дуже висока, то витрати палива великі», «Якщо температура низька, то положення дроселя низьке», «Якщо висока температура хворого тримається декілька днів, то можливе запалення легенів».
Такі суто нелінійні залежності являють собою концентрацію досвіду спеціалістів і відіграють значну роль в практичному вирішенні людиною багатьох складних кібернетичних задач: управління технологічними процесами, прогнозування, діагностики, розпізнавання образів тощо. Формальним апаратом для обробки природньо-мовної експертної інформації є теорія нечітких множин. Вона дозволяє задавати модель об’єкту у вигляді так званої нечіткої бази знань, що являє собою сукупність висловлювань «ЯКЩО-ТОДІ», які пов’язують входи та виходи об’єкту. Адекватність нечіткої моделі експериментальним даним визначається формами функцій належності, якими формалізуються лінгвістичні оцінки. Оскільки функції належності визначаються експертними методами, то якість нечіткої моделі цілком залежить від кваліфікації експертів. Іншими словами, питання адекватності відомих нечітких моделей залишається відкритим.
Об’єктом дослідження являються нелінійні системи, в яких залежність між вхідними та вихідними змінними описується за допомогою природньо-мовних висловлювань «ЯКЩО-ТОДІ», що формалізуються нечіткою логікою.
Предметом дослідження є математичні моделі та алгоритми ідентифікації залежностей «вхід-вихід» за допомогою нечітких баз знань, що являють собою сукупність експертних висловлювань «ЯКЩО <входи>, ТОДІ <вихід>».
Ціль роботи полягає в побудові методу ідентифікації нелінійних об’єктів на основі нечіткої логіки. Цей метод поєднує сукупність математичних моделей, алгоритмів та програмного забезпечення для проектування та оптимальної настройки нечітких баз знань за критерієм мінімальної розбіжності між бажаним (експериментальним) та модельним (теоретичним) виходами об’єкту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ ІДЕНТИФІКАЦІЇ НЕЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок