Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Намисто і підвіски населення Криму III ст. до н.е. – IV ст. н.е.

Намисто і підвіски населення Криму III ст. до н.е. – IV ст. н.е.

Назва:
Намисто і підвіски населення Криму III ст. до н.е. – IV ст. н.е.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,92 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
Стоянова Анастасія Анзорівна
УДК 904.25 (477.45) “-02/03”
Намисто і підвіски населення Криму III ст. до н.е. – IV ст. н.е.
Історичні науки 07.00.04 – археологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії стародавнього світу і середніх віків Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства науки та освіти України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
ХРАПУНОВ ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ,
Таврійській національний університет ім. В.І. Вернадського, професор кафедри історії стародавнього світу та середніх віків
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
РУСЯЄВА АННА СТАНІСЛАВІВНА,
Інститут археології НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат історичних наук, доцент АНДРУХ СВІТЛАНА ІВАНІВНА,
Запоріжській національний університет,
доцент кафедри всесвітньої історії
Провідна установа: Київський національний університет ім. 
Т. Шевченка, кафедра археології та музеєзнавства
Захист відбудеться 14.03. 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук при Інституті археології НАН України за адресою:
04210, Україна, м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитись в наукової бібліотеці Інституту археології НАН України за адресою: 04210, Україна, м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 12.
Автореферат розісланий 12.02. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Архипова Є.І.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Намисто і підвіски є найчисленнішою категорією інвентарю в кримських похованнях античного часу. У деяких комплексах їх налічується тисячі, а утворених ними типів – сотні. Численність та різноманітність цих прикрас дозволяють вважати їх досить важливим доповнюючим джерелом для вирішення проблем історії та археології Криму. Намисто та підвіски несуть в собі різноманітну інформацію про костюм мешканців півострова античного часу, торгові зв’язки, міжетнічні стосунки, розвиток ремесел. Фігурні вироби проливають світло на питання, пов’язані з вивченням культів, ідеологічних уявлень та звичаїв давнього населення регіону. Завдяки численності намиста, а також через постійні зміни стилів і технологічних деталей, намисто може розглядатись як матеріал для датування.
Однак, систематичному вивченню цієї категорії знахідок приділяється надзвичайно мало уваги. На сьогодні існує лише одне фундаментальне дослідження, присвячене дрібним прикрасам з античних пам’яток Північного Причорномор’я та їх найближчого оточення [Алексеева 1975; 1978; 1982]. Проте до цього зводу не увійшла значна кількість матеріалу з могильників, які залишило негрецьке населення Криму. Виявлене в них намисто та підвіски до тепер залишаються невивченими належним чином: не розроблено їх класифікацію та хронологію, не виявлено локальних та етнокультурних особливостей використання намиста та підвісок у костюмі, центрів їх виготовлення та шляхів їх поширення. Основна проблема, з якою стикається дослідник, який збирається використовувати намисто як додаткове джерело для датування та інтерпретації комплексу, — це незадовільний рівень публікації цієї групи інвентарю. Здебільшого в роботах лише опосередковано розглядаються питання, які стосуються дослідження намиста, більш-менш докладно розглядаються найцікавіші типи цих прикрас, проте переважна їх більшість залишається належного аналізу. Найчастіше у публікаціях нового археологічного матеріалу лише констатується факт присутності намиста у похованнях.
Розкопки пам’яток Центрального і Західного Криму, проведені за останні десятиріччя, дозволили отримати нові дані про етнічну історію півострова, а вивчення знайденого в них намиста, безумовно, допоможе доповнити і виправити висновки, зроблені на основі аналізу інших категорій інвентарю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Намисто і підвіски населення Криму III ст. до н.е. – IV ст. н.е.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок