Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі англомовної художньої прози)

МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі англомовної художньої прози)

Назва:
МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі англомовної художньої прози)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. МЕЧНИКОВА
 
ЧЕТВЕРІКОВА Олена Роальдівна
УДК 811.111:82-27-3:007(043.3)
МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД
ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ
(на матеріалі англомовної художньої прози)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
ЯРМОЛЕНКО Галина Григоріївна,
Ізмаїльський державний
гуманітарний університет,
доцент кафедри англійської філології.
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МІЗЕЦЬКА Віра Ярославівна,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри іноземних мов;
кандидат філологічних наук, доцент
КОРОТКОВА Людмила Вітальєвна,
Херсонський державний університет,
доцент кафедри англійської мови.
 
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра граматики
і історії англійської мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “21” травня 2004 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (65026, м.Одеса, вул.Преображенська, 24).
Автореферат розіслано “___” _______________ 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню монологу персонажа як різновиду зображеної комунікації у текстах художньої прози ХХ століття.
У вивченні художніх текстів переважають роботи, що мають функціонально-комунікативну та прагматичну спрямованість (І.В. Арнольд, В.П. Белянін, О.П. Воробйова, Р.С. Газарх, І.М. Колегаєва, Л.Г. Лузіна, Т.В. Радзієвська, М.Д. Феллер, R. Beaugrande, W. Dressler, A.H. Gardiner, M.A.К. Halliday). Дослідники прагнуть виявити те, як функціонує мова, як здійснюється спілкування.
Особливістю художнього тексту є можливість виділення в ньому двох різновидів комунікації: реальної комунікації, що відбувається по лінії автор-текст-читач, та зображеної комунікації, котра відтворює персонажне спілкування. Обидва різновиди комунікації знаходяться у постійній взаємодії.
Форми спілкування персонажів у художньому тексті представлені діалогом, полілогом та монологом. Їхню відмінність підкреслюють такі дослідники, як А.В. Беляєва, С. Майклз; М.П. Брандес; М. Лабащук; Н.В. Моісеєва; І.В. Нестеров; В.В. Фащенко; Ch.T. Brown, P.W. Keller; M. Gregory; S. Carrol; E. Goffman та ін.
Актуальність роботи визначається загальною спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень на вивчення мовних явищ у комунікативно-функціональному аспекті та розв’язання проблем використання мовних засобів у процесі спілкування при породженні, розгортанні та сприйнятті мовлення. Дослідження монологу персонажа як різновиду зображеної комунікації відкриває ширші можливості для складання уявлення про функціонально-структурні і комунікативні особливості персонажного мовлення, про конкретні умови та фактори, що спричиняють виникнення та впливають на здійснення монологу персонажа в художньому тексті.
Зв’язок з науковими програмами, темами. Дисертаційне дослідження виконувалося відповідно до тематичного плану науково-дослідної роботи кафедри англійської філології Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Напрямок наукового пошуку - “Художній прозаїчний текст як система типів викладу” (тему було затверджено вченою радою Ізмаїльського державного гуманітарного університету 27 січня 2000 року (протокол № 6)).
Метою даної роботи є визначення комунікативних факторів, пов’язаних з умовами, що сприяють виникненню монологу персонажа, вивчення комунікативної ролі окремих мовних компонентів монологу при здійсненні цілеспрямованого впливу на адресата монологу, дослідження контекстного оточення, яке поєднує аналіз авторського мовлення, котре вводить монолог персонажа, і мовну реакцію адресата-персонажа на монолог.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі англомовної художньої прози)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок