Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі англомовної художньої прози)

Загрузка...

МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі англомовної художньої прози) / сторінка 9

Назва:
МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі англомовної художньої прози)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вказівки на продовження або припинення комунікації забезпечують дієслова говоріння (say, speak, murmur). В другому випадку авторське мовлення пояснює комунікативну ситуацію, в якій здійснюється монолог, повідомляє про психо-емоційний стан усіх персонажів, що є присутніми у ситуації здійснення монологу (Nye’s temper boiled over), описує їхню міміку та жести (Still looking at her, he took a paper from his inside pocket and smoothered it on his knee).
За своїм розташуванням по відношенню до монологу авторське мовлення виявляється у чотирьох позиціях: в препозиції (до початку монологу), в початковій позиції (всередині першого речення монологу або після нього), всередині монологу, в постпозиції стосовно монологу та відмічається одразу в декількох позиціях. Характеристики адресанта монологу містяться в препозиції, початковій позиції та всередині монологу. Характеристики адресата монологу було відмічено на початку, всередині монологу та в постпозиції стосовно монологу.
Отримані дані показують, що 91% (1168 одиниць) від усіх розглядуваних монологів вводяться авторським мовленням, котре сприяє кращому розумінню ситуації спілкування, пояснює манеру говоріння адресанта монологу, внутрішні та зовнішні зміни, що викликає монолог у персонажа, який є його адресатом.
ВИСНОВКИ
У реферованій дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми лінгвістичного дослідження монологу персонажа як різновиду зображеної комунікації.
Одержані дані дозволяють зробити такі висновки:
1. Монолог персонажа може виникати в чотирьох ситуаціях зображеної комунікації: 1) усамітнення персонажа, 2) діалогічного спілкування персонажів, 3) полілогічного спілкування персонажів, 4) групової зображеної комунікації. Умовами виникнення монологу в ситуаціях персонажного спілкування є порушення комунікативної рівноваги, яке спричиняється інформативним дисбалансом та конфліктною ситуацією.
2. При створенні інформативного дисбалансу до початку монологу в мовленні одного з персонажів відмічаються питальні конструкції, спрямовані на отримання нової або уточнення вже відомої інформації, речення в наказовому способі, що передають прохання щось пояснити чи прокоментувати. При наявності конфліктної ситуації до початку монологу відмічаються речення, що містять обвинувачення, погрози, обр?зи, вираження недовіри до слів одного з персонажів, містять спроби змінити тематику діалогу (полілогу) або свідчать про стурбованість та невпевненість одного з комунікантів.
3. Монолог, що виникає внаслідок інформативного дисбалансу, може ініціюватися персонажем, що визначається як адресант або як адресат монологу. Монолог, що виникає внаслідок конфліктної ситуації, завжди ініціює персонаж, що визначається як адресант монологу. Як акт автокомунікації монолог виникає внаслідок такого психо-емоційного стану персонажа, що веде до висловлення уголос у ситуації усамітнення або самовислову у вигляді внутрішнього мовлення.
4. Умови виникнення монологу персонажа та функції, які здатне виконувати персонажне монологічне мовлення, певним чином впливають на загальну цілеспрямованість монологу. Проведене дослідження дозволило виділити чотири різновиди: інформативний, переконуючий, афективний та генеративний монологи та описати їхні характерні риси. Інформативний монолог персонажа переважно виникає як відгук на запит інформації іншим персонажем. Виникненню переконуючого монологу сприяють розбіжності і суперечності, що ведуть до непорозуміння в процесі комунікації. Афективний монолог виникає як у ситуаціях персонажного спілкування, так і тоді, коли персонаж залишається насамоті або його монолог є внутрішнім. Виникнення афективного монологу пояснюється таким психо-емоційним станом персонажа, що є адресантом монологу, коли в нього виникає необхідність передати свої почуття, викликати емоційний відгук в іншого персонажа, самовисловитися. Виникнення генеративного монологу пов’язується з бажанням автора твору приховано висловитися з приводу певної думки або ідеї, тому такий монолог представляє узагальнене вираження точок зору автора твору і персонажа, який вимовляє монолог.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОНОЛОГ ПЕРСОНАЖА ЯК РІЗНОВИД ЗОБРАЖЕНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (на матеріалі англомовної художньої прози)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок