Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження) / сторінка 10

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
В основному переважають клітини із середньою кількістю 11-17 зерен срібла. На 120-у годину експерименту цей показник знижується майже вдвічі й у популяції ДНК-синтезуючих кліток збільшується кількість клітин з міткою 4-7 зерен срібла. Це свідчення того, що в умовах свинцевої інтоксикації відбувається зменшення інтенсивності мічення клітин і, як наслідок, пригнічення процесів проліферації та диференціювання остеогенних клітин.
При багаторазовому введенні 3Н-тимідину проліферативний пул у зоні енхондрального процесу в стегнових кістках 6-місячних щурів при інтоксикації ацетатом свинцю дозою 100 мг/кг протягом 1,5 місяців становить в середньому 26 %, у той час як у контролі цей показник дорівнює 32 %. При дозі 10 мг/кг проліферативний пул сягає максимальних значень на 72-й годині експерименту і складає 18 % і 20 % відповідно (р < 0,05). Зниження інтенсивності процесів росту кістки відбувається, зокрема, у результаті зниження пула ДНК-синтезуючих остеогенних клітин-попередників.
Перш, ніж аналізувати ступінь змін темпів внутрішньоутробної осифікації первинних острівців скостеніння в різних кістках скелету новонароджених щурів, слід зазначити факт зменшення кількості приплодів і кількості плодів у приплоді самок 2-ї серії. За час експерименту від самок 1-ї серії ми одержали 3 приплоди по 6 – 7 новонароджених у кожному – усього 20 щурів; самки 2-ї серії привели 2 приплоди – 3 і 4 новонароджених відповідно; від самок 3-ї серії отримано 4 приплоди по 5 – 6 новонароджених щурів у кожному. Окрім цього, встановлено вірогідну різницю середніх показників довжини тіла новонароджених тварин у різних серіях. У 2-й серії довжина тіла менша за контрольну в 1,14 раза. У серії, де материнські особини весь період вагітності одержували ацетат свинцю, середня довжина тіла новонароджених тварин у 1,1 раза більша, ніж у 2-ї серії. Аналізуючи ступінь пригнічення внутрішньоутробної осифікації (первинних острівців скостеніння) в трубчастих кістках передніх кінцівок тварин, які були травлені свинцем протягом 30-и діб експерименту, відзначаємо, що подовжні розміри острівців окостеніння довгих трубчастих кісток кінцівок значно зменшуються порівняно з даними контролю. Також зменшуються поперечні розміри острівців окостеніння довгих трубчастих кісток кінцівок щуренят 2-ї серії, а у тварин, що одержували весь внутрішньоутробний період сполуки свинцю і препарат “Магне-В6”, пригнічення остеогенезу виражене значно менше. Застосування “Магне-В6 має позитивний ефект у всіх кістках.
Результати цієї частини експерименту не суперечать думці інших авторів (Зайцева Н.В., Уланова Т.С., Морозова Я.С., 2002) про те, що високий рівень свинцю в організмі матері зумовлює підвищене надходження його через фетоплацентарний бар'єр до організму плода. Наслідком цього, з огляду на тропність свинцю до кісткової тканини і високу функціональну активність останньої у плодів і немовлят унаслідок протікання процесів мінералізації, є уповільнення процесів росту закладок різних кісток.
ВИСНОВКИ
1. Сьогодні особливої актуальності набула проблема взаємодії людини та довкілля у зв'язку з інтенсивним надходженням у біосферу різних ксенобіотиків. Пріоритетними забруднювачами є сполуки важких металів, серед яких домінують сполуки свинцю. Доведено, що свинець є отрутою політропної дії, здатною впливати на всі без винятку органи і системи організму.
2. Солі свинцю, що мають загальнотоксичну дію на організм, виявляють яскраво виражені остеотропні властивості. Дані, отримані в результаті експерименту, свідчать про пригнічення мобільності сполук свинцю, які кумулюються в кістковій тканині. Можна стверджувати, що паралельно з процессами глибшого проникнення свинцю в матрикс кістки, здатність його до екскреції падає.
3. Сполуки свинцю зумовлюють остеодепресивні прояви в різних кістках скелету, уповільнюючи остеогенез у епіфізарній пластинці трубчастих кісток і викликаючи зменшення усіх остеометричних показників.
4. При хронічній свинцевій інтоксикації знижується вміст мінеральних речовин в скелеті на тлі підвищення його гідратованості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок