Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження) / сторінка 3

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Результати дослідження можуть служити морфологічним обґрунтуванням для прогнозування несприятливих змін у кістяку при хронічному надходженні сполук свинцю з навколишнього середовища, профілактики антенатальної інтоксикації, дозволяють визначити механізми регуляції морфогенезу кістяка в різні вікові періоди при зазначеному впливі.
Результати дослідження можуть бути використані у функціональній остеології, акушерстві, педіатрії, травматології, токсикології. Основні положення і висновки дисертаційної роботи впроваджені в навчально-педагогічний процес і науково-дослідну роботу ряду морфологічних кафедр медичних ВНЗ України (Тернопіль, Харків, Івано-Франківськ, Ужгород, Запоріжжя, Суми, Луганськ).
Особистий внесок здобувача. Отримані в роботі дані є результатом самостійного виконання дисертантом остеометричних, морфологічних і біохімічних досліджень.
Дисертантом самостійно проведено експеримент і опрацьовано отриманий матеріал. Автор запропонував і обґрунтував метод корекції свинцевої інтоксикації за допомогою препарату “Магне-В6”. Деякі статті за темою дисертації написані в співавторстві, але фрагменти статей, що належать до виконаних дисертантом досліджень, написані самостійно.
Апробація результатів дисертації. Основні матеріали дисертаційної роботи апробовані на наукових конгресах і конференціях: III Національний конгрес АГЕТ, Київ, 2002 р.; конференція, присвячена 100-річчю з дня народження Б.П.Хватова, Ялта, 2002 р.; IX конгрес СФУЛТ, Луганськ, 2002 р.; конференція “Пироговські читання”, Вінниця, 2003 р.; конференція, присвячена 100-річчю з дня народження С.І.Георгієвського, Сімферополь, 2004 р.; 7-а міжнародна науково-практична конференція “Наука і освіта – 2004”, Дніпропетровськ, 2004 р.; XII і XIII всеросійські науково-практичні конференції і IX з'їзд стоматологічної асоціації Росії, Москва, 2004 р.; міжнародний симпозіум Біологія опорно-рухового апарату, Сімферополь - Ялта, 2004 р.
Публікації. Основні положення дисертації цілком відображені в 12 наукових працях, з них: 5 статей опубліковано у фахових наукових спеціалізованих журналах, 7 тез – у матеріалах конференцій і з'їздів. Самостійно опубліковано 3 статті.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація представлена на 158 сторінках друкованого тексту і складається із вступу, огляду літератури, розділу, який характеризує матеріал і методи дослідження, експериментальної частини, аналізу отриманих результатів та їх обговорення, висновків, практичних рекомендацій і переліку використаних джерел. Робота ілюстрована 32 рисунками, 16 цифровими мікрофотографіями, 11 таблицями. Перелік використаних джерел містить 219 найменувань, у тому числі 69 зарубіжних.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріал і методи дослідження. Експериментальне дослідження проведено на 122 білих лабораторних щурах-самцях, віком 6 місяців, вихідною масою 280-300 г і 28 новонароджених щурах, отриманих від 18 самок.
У ході експерименту було виділено 5 основних груп. Кожна з перших трьох вікових груп була розподілена на три серії. До серії 1 (контрольної) увійшли тварини, що одержували протягом всього експериментального періоду перорально дистильовану воду. У серію 2 ми включили тварин, що перорально одержували 5 % розчин ацетату свинцю з розрахунку 10 мг/кг маси тіла на добу. Серію 3 становили тварини, що одержували 5 % розчин ацетату свинцю в тому ж дозуванні і питний розчин препарату “Магне-В6”. Підбір дози препарату здійснювали виходячи із середньої терапевтичної дози для дорослих, що становить 0,3 мл/кг маси тіла на добу. Забір матеріалу здійснювали після закінчення 30, 90, 180 діб експерименту.
Для вивчення впливу інтоксикації солями свинцю на внутрішньоутробний остеогенез і корекції його препаратом “Магне-В6” було сформовано 4-та група експериментальних тварин, що складалась з 3-х серій. Материнські особи майбутнього потомства весь період вагітності одержували ацетат свинцю або ацетат свинцю в комбінації з препаратом “Магне-В6. До експерименту брали статевозрілих щурів-самок у зрілому репродуктивному періоді масою 220-240 г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок