Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження) / сторінка 6

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Демінералізація кісткової тканини щурів 2-ї серії найбільш виражена до 30-ї і 180-ї доби експерименту, менший ступінь остеопорозу спостерігається до 90-ї доби досліду.
Більш виражене зменшення мінеральних речовин у порівнянні з органічними свідчить про більше пригнічення мінерального обміну (процесу мінералізації кісткової тканини), ніж продукції клітинами органічного матриксу. Ця тенденція пояснюється подвійним механізмом токсичної дії сполук свинцю на кісткову тканину: порушенням включення кальцію до структури кристала гідроксіапатиту за рахунок його витіснення і цитотоксичною дією свинцю внаслідок пригнічення ферментативних систем клітин шляхом блокади SH-груп ферментів (І.М.Трахтенберг, 1999; М.Є.Аксьонова, 2001).
Зменшення кількості таких основних мінералів кісткової тканини як кальцій і фосфор більш яскраво виражене в тім'яній кістці і хребцях, що є наслідком більш активного мінерального обміну в даних кістках у порівнянні з компактною речовиною великогомілкових кісток. Підвищена гідратованість скелета, особливо яскраво виражена в тім'яних кістках, пов'язана з затримкою натрію, а також, меншою мірою, калію – елементів, що мають гідрофільні властивості. Збільшення вмісту натрію та калію відбувається за рахунок дії свинцю на нирки і підвищення рівня альдостерону. Крім вищесказаного, свинцева інтоксикація приводить до порушення функції печінки, у результаті чого в ній знижується перетворення альдостерону в тетрагідроформу, здатну до елімінації з організму. Таким чином, затримка солі визначається сполученням гіперпродукції й уповільнення інактивації головного мінералкортикоїду (Теппермен Дж., Теппермен Х., 1989).
Крім цього, нами виявлено тенденцію до посилення порушень хімічного складу скелета зі збільшенням терміну експерименту у тварин 3-ї серії, що свідчить про зменшення корегуючого впливу препарату “Магне-В6” зі збільшенням тривалості інтоксикації.
При хронічній свинцевій інтоксикації у тварин на 30-й добі експерименту відзначається збільшення вмісту калію і натрію – на 19,52 % (р<0,05) і 14,96 % (р<0,05), до 90-й доби досліду кількість калію і натрію виявляє незначну тенденцію до збільшення, на 180-у добу вірогідно і значно збільшується вміст калію – на 13,51 % (р<0,05), натрій виявляє тенденцію до збільшення. Це відбувається паралельно з підвищенням гідратованості кісток. У великогомілкових кістках щурів, що одержували поряд з ацетатом свинцю препарат “Магне-В6, на 30-й день досліду відзначається підвищення рівня калію – на 11,11 % (р>0,05), вірогідно щодо контролю збільшується вміст натрію – на 8,54 % (р<0,05). Дані показники у тварин до 90-ї доби досліду змінюються невірогідно. У великогомілкових кістках щурів 3-ї групи (180-а доба експерименту) рівень калію і натрію підвищується щодо контрольних показників: на 3,7 % (р>0,05) і 5,66 % (р>0,05) відповідно.
Зменшено вміст основних мінералів кісткової тканини кальцію і фосфору у щурів 2-ї серії на всіх термінах эксперименту; причому зі збільшенням терміну ступінь демінералізації збільшується. У великогомілкових кістках тварин, що одержували на тлі хронічної свинцевої інтоксикації препарат “Магне-В6, нами також виявлено зниження вмісту кальцію і фосфору, але менш виражене відносно даних 2-ї серії. Зі збільшенням терміну експерименту демінералізація кісток відносно контролю зростає, що говорить про зниження ефективності застосування препарату.
Вміст магнію вірогідно збільшений у щурів 2-ї серії на 30-у добу експерименту – на 10,8 % (р<0,05), що може свідчити про включення природних процесів детоксикації при інтоксикації свинцем, з огляду на той факт, що магній є конкурентом свинцю за зв'язок у кристалічних ґратках гідроксиапатиту, хоч і з меншим ступенем спорідненості. На більш пізніх термінах досліду зміни рівню магнію статистично недостовірні. У великогомілкових кістках щурів 3-ї серії кількість магнію значно збільшено у всіх групах, через те що магній надходить до організму у складі препарату.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ, БУДОВИ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ОРГАНІЗМУ СОЛЯМИ СВИНЦЮ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок